کاهش تحویل اتومبیل‌های شرکت تسلا

0

گیگر :

شرکت خودروسازی تسلا موتورز که در کالیفرنیا واقع شده و اتومبیل‌های الکتریکی تولید می‌کند، روز یکشنبه اظهار داشت از ماه آوریل تا ماه ژوئن، ۱۴۳۷۰ دستگاه اتومبیل تحویل داده است که در مقایسه با تعداد اتومبیل‌های تحویل شده در سه ماهه اول سال جاری میلادی، ۴۵۰ دستگاه کاهش نشان می‌دهد. طبق گفته شرکت تسلا، این شرکت طی نیمه دوم سال جاری میلادی ۵۰ هزار دستگاه اتومبیل تحویل خواهد داد. این در حالی است که میزان عنوان شده برای نیمه دوم سال جاری میلادی برابر با کل اتومبیل‌هایی است که در سال ۲۰۱۵ تحویل شده است.

بسیاری از راننده‌ها و سرمایه‌گذاران با وعده ارائه اتومبیل‌هایی که به بنزین احتیاجی ندارند، هیجان زده شدند و انتظارات از تسلا بالا رفت. با این حال، پس از تصادف یکی از اتومبیل‌های تسلا که ظاهراً علت تصادف نقص عملکرد سیستم رانندگی خودران این شرکت بوده، نگرانی‌هایی در این رابطه ایجاد شده است.

هفته گذشته شرکت تسلا تحقیقات دقیقی در رابطه با این تصادف که منجر به مرگ راننده اتومبیل تسلا شد، انجام داد.

جاشوا دی. براون از ایالت کنتون اوهایو روز ۷ ماه مه در تصادفی در ویلینستون فلوریدا جان خود را از دست داد. اتومبیل تسلا مدل اس وی به صورت خودکار ترمز نگرفت و به یک تریلر تراکتور برخورد کرد.
سهام تسلا طی ساعاتی پس از این تصادف، ۳ درصد کاهش داشت.

اواخر ماه گذشته، رئیس و مؤسس تسلا، ایلان ماسک اعلام کرد قصد دارد ۲.۸ میلیارد دلار برای خرید شرکتی به نام سولارسیتی که پنل‌های خورشیدی تولید می‌کند، سرمایه‌گذاری کند. سولارسیتی شرکت مجزایی است که ایلان ماسک آن را تأسیس کرده و رئیس هیئت مدیره آن است. ظاهراً سرمایه‌گذاران تسلا از این سرمایه‌گذاری خرسند نیستند.

طی سه ماه گذشته، سهام تسلا با کاهش ۱۳ درصدی به ۲۱۶.۵۰ دلار رسیده است.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید