کاهش حقوق معلمان رتبه‌بندی شده در مهرماه/آموزش و پرورش: کسر حقوق مبنای قانونی دارد

0

مدیر کل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش گفت: این افزایش حقوق به عنوان حق شغل، جز حقوق ثابت همکاران است که مقرری ماه اول به آن تعلق می‌گیرد و این دلیلی بر کاهش حقوق همکاران است.

دکتر حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی گفت: رتبه بندی معلمان از تاریخ 94/07/01 شروع شد و کلیه کارمندانی که مشمول این طرح می‌شوند به شرط آن که ابلاغ تمام وقت داشته باشند، احکام شان صادر شده است.

وی تأکید کرد: کسانی که حداقل 6 سال سابقه داشته باشند، مشمول این قانون می‌شوند و هر شخصی با توجه به رتبه و طبقه‌ی شغلی خود، امتیازی به عنوان حق شغل دارند پس در نتیجه برای همه‌ی افراد متفاوت است و به استناد ماده‌ی 100 قانون استخدام کشوری، هر کارمندی هر افزایش حقوقی داشته باشد، در ماه اول به عنوان مقرری ماه اول به حساب صندوق بازنشستگی کشور کسر می‌شود.

حسینی اظهار داشت: در سال 90 بخش نامه‌ای از سوی معاون رئیس‌جمهور ابلاغ شد که طی آن مقرری ماه اول همیشه به قوت خود باقی است.

وی در پایان گفت: این امتیاز اضافه شده، به عنوان حق شغل، جز حقوق ثابت همکاران است که مشمول کسور بازنشستگی می‌شود، در نتیجه مقرری ماه اول به آن تعلق می‌گیرد و این موضوع دلیلی بر کاهش حقوق همکاران نسبت به ماه قبل شده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای خبر/

لینک مطلب

پاسخ دهید