کاهش درآمد AMD همچنان ادامه دارد

0

کاهش درآمد AMD همچنان ادامه دارد

در نقطه مقابل سود آوری و افزایش درآمد اینتل، کمپانی رقیب وضعیت معکوسی دارد و از سال ۲۰۱۵ روند نزولی را سپری می کند. هر چند این روند نزولی برای AMD بی ارتباط به تنبلی و کم کاری برای ارائه معماری و فناوری ساخت جدید در بخش پردازنده و همچنین معرفی چیپ ست های جدید نیست. با وجود معرفی پردازنده های جدید توسط  AMD هیچ تغییر قابل توجهی در معماری و فناوری ساخت صورت نگرفته است. در نقطه مقابل، کمپانی اینتل به معرفی چیپ ست های جدید با قابلیت پشتیبانی از پردازنده های ۱۴ نانومتری و حافظه رم DDR4 پرداخته که با استقبال مناسبی مواجه شدند.

 

درآمد AMD در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۱۵ اندکی بیش از  ۱ میلیارد دلار بوده که در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۵ به ۹۵۸ میلیون دلار کاهش یافت. کاهش حدود ۵۰۰ میلیون دلار در درآمد یک شرکت در مدت ۹ماه زیان قابل توجهی را نشان می دهد و مدیران باید هر چه سریعتر برای جلوگیری از زیان دهی دست به کار شوند. شرایط در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۱۶ نیز همچنان روند نزولی را نشان می دهد و درآمد AMD به ۸۳۲ میلیون دلار کاهش یافته است. به این ترتیب در مدت سه ماه درآمد AMDبه میزان ۱۲۶ میلیون دلار کاهش یافته است. زیان عملیاتی AMD برابر با ۶۸ میلیون دلار بوده و با توجه به کاهش ارزش ۱۴ سنت به ازای هر سهم، کمپانی AMD در مجموع ۱۰۹میلیون دلار سود خالص خود را در مدت سه ماه از دست داده است.

 

آمار مالی AMD در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۶

 

بیشترین کاهش درآمد و زیان AMD در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۵ به ثبت رسیده اما تداوم این روند تا سال ۲۰۱۶ بیش از میزان زیان نگران کننده است. با این حال مدیر عامل AMD خانم Lisa Su بر این عقیده است که راه اندازی و سامان دهی یک موسسه تجاری و بهبود شرایط اقتصادی به واسطه تولید محصولات با کیفیت به عنوان استراتژی جدید این شرکت در حالت پیاده سازی است و نتایج امیدوار کننده ای نیز به دست آمده است. خانم Lisa Suدر بخش دیگری از سخنان خود به تدوام طراحی و تولید پردازنده و کارت گرافیک قدرتمند برای مشتریان و شرکای تجاری به منظور نشان دادن عملکرد رو به رشد AMD اشاره کرده است. بر اساس پیش بینی Lisa Su، درآمد AMD در سه ماه دوم سال ۲۰۱۶ روند رو به رشدی خواهد داشت و این شرکت با دیگر سود آوری را به چشم خواهد دید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید