کاهش فروش 4.4 درصدی اپل برای اولین بار

0

کاهش فروش 4.4 درصدی اپل برای اولین بار

در آخرین تحلیل های صورت گرفته در انتهای سال 2015 میلادی، دو موسسه معتبر گارتنر و IDC پیش بینی روزهای سختی را برای تلفن های هوشمند و کمپانی های تولید کننده آنها داشتند. حالا در فاصله ای نزدیک به دو ماه از آغاز سال 2016، اولین گزارش های منتشر شده توسط گارتنر این پیش بینی ها را تائید می کنند و شاید جالب ترین و البته قابل پیش بینی ترین بخش گزارش گارتنر مربوط به کاهش فروش 4.4 درصدی اپل برای اولین بار از زمان آغاز دوره اسمارت فون ها باشد.

بر اساس جزئیات این گزارش، تعداد تلفن های هوشمند فروخته شده در مقیاس بین المللی در سه ماهه پایانی سال 2015 به 403 میلیون دستگاه رسیده که نسبت به همین بازه زمانی در سال قبل از آن 9.7 درصد رشد را نشان می دهد. با این حال چنین درصد رشدی کمترین میزان از سال 2008 به بعد محسوب می شود. اگر آمار مربوط به دوازده ماه کامل سال 2015 را نیز در نظر بگیریم تعداد دستگاه های فروخته شده با افزایش 14.4 درصدی نسبت به سال 2014 به عدد 1.4 میلیارد عدد رسیده است. مدیر تحقیقات گارتنر اعتقاد دارد تلفن های ارزان قیمت در بازارهای کشورهای در حال توسعه و همچنین باقی ماندن تقاضا برای تلفن های رده بالای پرچم دار اصلی ترین عوامل فروش گوشی ها باقی مانده اند و قیمت های به شدت رقابتی کمپانی های چینی باعث شده کاربران با سرعت بیشتری دستگاه های خود را به روز کنند.

اما با در نظر گرفتن کمپانی های تولید کننده، سامسونگ و هواوی تنها شرکت هایی در سه ماهه پایانی سال 2015 بوده اند که موفق شدند فروش دستگاه های خود را افزایش دهند و اپل برای اولین بار با کاهش 4.4 درصدی فروش آیفون ها روبرو شد. این در حالی است که همواره در بازه زمانی تعطیلات سال نو میلادی تقاضای بسیار زیادی برای خرید آیفون از سوی کاربران ایجاد میشده است. همچنین کمپانی چینی هواوی با 53 درصد افزایش فروش در بازه زمانی مورد نظر موفق ترین شرکت از این نظر در جهان بوده است و دلیل اصلی این اتفاق از دید گارتنر نیز تبلیغات موثرتر در بازارهای بین المللی می باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید