کاهش 15 درصدی واردات روغن پالم در 6 ماهه اول امسال/ مرگ 2 عضو از خانواده پزشک تبریزی به علت مسمومیت

0

در هفته گذشته وزارت بهداشت نسبت به اخبار منتشر شده از سخنرانی ریاست جمهوری در مورد روغن پالم، واکنش نشان داد.

کاهش 15 درصدی واردات روغن پالم در ٦ماهه اول امسال 

ایرج حريرچى قائم مقام وزارت بهداشت در واكنش به اخبار منتشر شده از اظهارات رياست جمهورى مبنى بر سالم بودن روغن پالم، بيان كرد: از مخلوط كردن سلامت مردم با سياست گله دارم چرا كه متن سخنرانى رياست جمهورى با سالم خواندن روغن پالم فاصله زيادى دارد و دكتر روحانى ضمن اشاره به سلامتى مردم مالزی و صادرات عظيم روغن پالم از اين كشور، از اعزام هياتى براى بررسى بيشتر اين روغن به مالزى خبر داد.

قائم مقام وزارت بهداشت گفت: واردات روغن پالم در 6 ماهه اول سال ٩٥ نسبت به سال گذشته،١٥ درصد كاهش داشته است.

عکس های بیمارستان قائم سیاه نمایی است 

علی ماهر معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در واکنش به انتشار عکس هایی از بیمارستان قائم مشهد 247 روز پس از بازدید وزیر بهداشت و وعده هایی برای بازسازی آنها، عنوان کرد: در بیمارستان قائم، به دلیل ازدحام جمعیت، مردم مشکلات زیادی داشتند که پس از بازدید، برنامه ریزی برای بازسازی بیمارستان صورت گرفت. 27 میلیارد برای بازسازی کامل بیمارستان پیش بینی شد که تاکنون 17 میلیارد آن به بیمارستان پرداخت هزینه شده است.

ماهر تصریح کرد: عکس های این بیمارستان اکنون قابل مقایسه با عکس های 247 روز پیش نیست و تصاویر منتشر شده در برخی رسانه ها سیاه نمایی است.

آخرين جزييات مسموميت خانواده پزشك تبريزى

تقى زاده معاون درمان دانشگاه علوم پزشكى تبريز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پرشکی گفت: متاسفانه مادربزرگ و همسر دکتر صلحی فوت کرده‌اند و  پدر و مادر ایشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سينا حال مطلوبى دارند.

وى افزود: برادر ایشان نیز بسترى شده بود اما مرخص و مجدد در بیمارستان بستری شده است. البته دكتر صلحى تنها عضو از خانواده است كه از غذاى نذرى مصرف نكرده  و مسموم نشده است.

وزارت بهداشت منتظر اعلام نظر مسئولان امنیتی درباره حادثه صلحی/ مقدار ذخیره خون در کشور به هفت روز افزایش یافت 

هاشمی وزیر بهداشت صبح امروز در حاشیه بازدید از سازمان انتقال خون در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های مسئولان انتقال خون و مردم کشورمان اظهار داشت: طی سه شب گذشته مقدار ذخیره خون 1.2 بوده که با همت سازمان انتقال خون و مردم خیرخواه کشور به میزان هفت روز افزایش یافته است.

هاشمی در خصوص حادثه دکتر صلحی اظهار داشت: این اتفاق بسیار وحشتناک بوده و باید منتظر اعلام نظر مسئولان امنیتی کشور بوده تا با بررسی کامل شواهد نظر قطعی خود را اعلام کنند.

استقرار ۵۵ گروه نظارت بر قربانی دام در ایام تاسوعا و عاشورا در استان تهران 

علی اصغر برایی نژاد مدیر کل دفتر دامپزشکی استان تهران در خصوص گروه های نظارتی بهداشتی و شرعی دامپزشکی استان تهران بیان کرد: دامپزشکی استان تهران ۵۰ اکیپ نظارتی ثابت و سیار مستقر در سطح استان تهران برای بازرسی بهداشتی و شرعی دام قربانی در ایام عزاداری در نظر گرفته است.

برایی نژاد با اشاره به اینکه پنج گروه نظارتی نیز توسط اداره کل دامپزشکی در استان تهران در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در مجموع ۵۵ اکیپ ثابت و سیار نظارت بهداشتی و شرعی بر دام به صورت رایگان در چهار روز ایام عزاداری به بازرسی بهداشتی و شرعی بر دام قربانی می پردازند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید