کاهش 60درصدی وابستگی دانشگاه آزاد به شهریه

0

معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد، گفت: تلاش بر این است در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، با افزایش درآمدهای غیر شهریه ای وابستگی به شهریه را تا سقف 60 درصد کاهش دهیم.

فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، گفت: سیاست دانشگاه آزاد در راستای کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان است که این موضوع در برنامه ششم توسعه نیز مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: طبق برنامه پنج ساله همچنین برنامه ششم توسعه، در تلاشیم وابستگی دانشگاه آزاد به شهریه تا حدود 60 درصد کاهش یابد.

معاون معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد با بیان این که در 2 سال گذشته شهریه پایه دانشجویان ثابت مانده است، ادامه داد: وابستگی به شهریه باید به صورت تدریجی کاهش یابد. به نظر می رسد با هدف گذاری های انجام شده وابستگی به درآمدهای غیرشهریه ای تا حدودی تحقق پیدا کرده است.

رهنمای رودپشتی یادآور شد: تکیه بر اقتصاد مقاومتی و تمرکز بر فعالیت شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی محصولات آن ها منجر به افزایش تقاضا ، افزایش منابع درآمد و در نتیجه کاهش وابستگی به شهریه می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید