کبد چرب علت اصلی پیوند کبد است/ نقش متخصصین تغذیه در پیشگیری غیرقابل انکار است.

0

رییس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران بیان کرد: اصلاع عادات تغذیه و ترویج عادات مناسب بهتر از درمان پس از بروز بیماری است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی و رییس دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی تغذیه ایران در افتتاحیه دومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی تغذیه ایران که صبح امروز در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد،گفت: قسمت عمده توجه در بحث تغذیه روی درمان است در حالیکه پیشگیری بسیار مهم تر است. 

وی نقش متخصصین تغذیه در حوزه سلامت تغذیه ای را بیش از سایر رشته ها دانست و افزود:بهتر است در راستای اصلاح عادات تغذیه ای مناسب و ترویج آن تلاش کنیم تا اینکه  پس از بروز حادثه در پی درمان باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران اهمیت به عوارض ناشی از توسعه صنعتی را ضروری خواند و ادامه داد: در صورت عدم توجه به سلامت این حوزه در آینده ای نزدیک با تغییر بیماری ها، هزینه سنگینی بر سیستم بهداشتی تحمیل می شود.

وی با بیان اینکه علت اصلی پیوند کبد، نارسایی مزمن و کبد چرب بوده که منجر به سیروز می شود، یادآور شد: بروز مشکلات کبدی بیشتر ناشی از تغذیه نامناسب و بی تحرکی است که با بی توجهی به پیشگیری، درمان های پر هزینه ای در بر دارد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید