کدام کارت گرافیک در اجرای بازی Hitman بهتر عمل می کند: GTX 970 یا R9 390

0

کدام کارت گرافیک در اجرای بازی Hitman بهتر عمل می کند: GTX 970 یا R9 390

چشم انتظاران بازی Hitman (که در کمال تاسف به یک بازی سریالی تبدیل شده است) بر روی تمامی پلتفرم های مقصد این اثر چیزی کم تر از دو هفته ی دیگر قادر به تجربه ی نخستین بخش از این بازی (که شامل یک مرحله ی مختصر پیش زمینه و یک مرحله ی اصلی خواهد بود) بر روی پلتفرم های محبوب خود خواهند بود. در این میان به طور حتم بخش مهمی از هواداران این بازی را دارندگان پلتفرم PC تشکیل می دهند. کسانی که دوست دارند بازی Hitman را به شکل قابل قبولی بر روی کامپیوتر های خانگی خود تجربه کنند و شاید برخی از آن ها هم اکنون در جستجوی یافتن کارت گرافیک مناسبی باشند که در درجه ی نخست قیمت چندان گزافی نداشته باشد و در گام بعدی بتواند از پس اجرای مناسب بازی Hitman با کیفیتی قابل قبول بر بیاید.  

 

 

با توجه به ویژگی های یاد شده شاید بتوان کارت گرافیک GTX 970 از برند انویدیا و همچنین کارت گرافیک R9 390 از برند AMD را انتخاب مناسبی برای علاقه مندان به تجربه ی بازی Hitman بر روی پلتفرم PC قلمداد کرد. با این حال به طور حتم آن دسته از کسانی که قصد دارند تنها یکی از دو محصول یاد شده را به منظور اجرای بهینه ی بازی Hitman انتخاب نمایند هم اکنون علاقه مند به دانستن پاسخ این پرسش هستند که کدام یک از دو کارت گرافیک یاد شده عملکرد بهتری را در امر اجرای بازی Hitman از خود به نمایش می گذارد. برای یافتن پاسخ پرسش مذکور گروه سر شناس ریخته گری دیجیتال به تازگی یک بررسی مقایسه ای را میان دو کارت گرافیک R9 390 و GTX 970 در امر اجرای بازی Hitman به انجام رسانده اند که آگاهی از نتایج آن می تواند علاقه مندان به بازی Hitman بر روی پلتفرم PC را در امر انتخاب دو کارت گرافیک یاد شده راهنمایی نماید. اگر چه نسخه ی نهایی بازی Hitman هنوز به طور رسمی منتشر نشده است اما ظرف هفته های اخیر شاهد انتشار نسخه ی آزمایشی این بازی برای آشنایی علاقه مندان این اثر با مرحله ی پیش زمینه ی آن بودیم. نسخه ای که می توان گفت از لحاظ جزییات فنی کم و بیش همان نسخه ی نهایی این بازی را به تصویر می کشد. بنا بر این آزمایش دو کارت گرافیک مذکور در امر اجرای این نسخه از بازی می تواند ملاک مناسبی برای انتخاب یکی از این دو کارت گرافیک برای اجرای نسخه ی نهایی از بازی Hitman باشد. گفتنی است که در جریان بررسی انجام شده تمامی تنظیمات گرافیکی بازی Hitman در بالا ترین میزان ممکن قرار گرفته اند و کیفیت خروجی نهایی تصویر نیز بر روی کیفیت 1080 پیکسلی تنظیم شده است. با این توضیحات می رویم تا نگاهی به نتایج نهایی این بررسی داشته باشیم.

 hitman

آن چه که در ابتدا می توان به آن اشاره کرد این است که هر دو کارت گرافیک R9 390 و GTX 970 به خوبی از پس اجرای بازی Hitman با تنظیمات گرافیکی یاد شده و در کیفیت تصویری 1080 پیکسلی بر خواهند آمد و مشکلی در زمینه ی اجرای بهینه ی بازی Hitman نخواهند داشت. اما مسلماً در میان این دو محصول یکی از آن ها بهتر از دیگری ظاهر شده و قادر به اجرای بازی Hitman با کیفیت بهینه تری نسبت به دیگری است. در این میان شاید مهم ترین ملاکی که بتواند ما را در امر یافتن پاسخ این پرسش که کدام یک از این دو محصول در فرآیند اجرای بازی Hitman بهتر از دیگری عمل می کند یاری نماید آگاهی یافتن از میزان نرخ فریمی است که هر کدام از دو کارت گرافیک R9 390 و GTX 970 در امر اجرای بازی Hitman در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند. نکته ای که در این میان باید به آن توجه داشت این است که هر کدام از دو کارت گرافیک R9 390 و GTX 970 به طور میانگین نرخ فریمی ما بین 50 تا 60 فریم در ثانیه را در اختیار علاقه مندان بازی Hitman قرار می دهند. البته میزان نرخ فریم دریافتی از بازی Hitman با صحنه های به نمایش در آمده در طول مراحل این اثر نسبت مستقیمی دارد و به عنوان مثال در صحنه های شلوغ و پر جمعیت این بازی نرخ فریم دریافتی به شکل محسوسی کاهش می یابد. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که در نسخه ی آزمایشی بازی Hitman آن چه بیش از همه به چشم می آید نوسان قابل توجه نرخ فریم در صحنه های مختلف این بازی است. امری که گاه نرخ فریم دریافتی از بازی Hitman را از عدد 70 فریم در ثانیه به رقم 40 فریم در ثانیه رسانده و افت محسوسی را در میزان فریم دریافت شده از این بازی از خود به نمایش می گذارد (در واقع یکی از نگرانی های حال حاضر چشم انتظاران بازی Hitman این است که مشکل یاد شده در نسخه ی نهایی این بازی همچنان به قوت خود باقی بماند و توسط سازندگان این اثر رفع نگردد). با این حال در کل می توان گفت که کارت گرافیک R9 390 عملکرد بهتری را نسبت به کارت گرافیک GTX 970 در امر اجرای بازی Hitman از خود به نمایش گذاشته است. به این ترتیب که در برخی صحنه های بازی Hitman شاهد دریافت نرخ فریمی بیش از رقم 100 فریم در ثانیه توسط کارت گرافیک R9 390 هستیم و این در حالی است که میزان نرخ فریم دریافتی از این بازی توسط کارت گرافیک GTX 970 به ندرت از رقم 81 فریم در ثانیه بالا تر می رود. بنا بر این از آن جایی که بازی Hitman از لحاظ نرخ فریم دریافتی در حال حاضر اثر پر نوسانی لقب می گیرد می توان گفت که کارت گرافیک R9 390 می تواند انتخاب بهتر و مناسب تری برای اجرای این بازی باشد. البته در پایان متن پیش رو باید به این نکته هم اشاره کرد که اعضای استودیو IO Interactive در امر تولید نسخه های اخیر سری هیتمن همکاری های دو جانبه ای را با شرکت AMD داشته اند و از این رو جای تعجب چندانی ندارد که بازی Hitman بر روی کارت های گرافیک AMD عملکرد بهتری از خود به نمایش در آورد. گفتنی است که بخش نخست از عنوان سریالی Hitman در تاریخ 11 مارس سال جاری (چیزی نزدیک به 10 روز دیگر) بر روی سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد.

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید