کراس اوور کاپتور برادر بزرگتر کپچر از راه رسید

0

reno kapture-1

به گزارش کارنت، کمپانی رنو به تازگی محصول جدیدی را به بازار جهانی با نام Kaptur معرفی کرده است. خیلی ها در نگاه اول این خودرو را همان Captur یا کپچر می دانند که چند وقتی است به بازار ایران راه پیدا کرده است. می توان گفت که این نگاه تا حد زیادی درست است. زیرا بسیاری از نقاط طراحی Kaptur با رنو کپچر یکی است.

ولی وقتی جزئیات فنی و پلتفرم آن را مطالعه می کنید، به این نتیجه جالب می رسید که تک تک اجزا کاپتور از کپچر بزرگتر بوده و حتی فاصله محوری چرخ ها هم بیشتر شده است. مدیران رنو، Kaptur را یکی از ۱۰ مدل جدیدشان می دانند. مهم ترین تفاوت این ماشین با کپچر، مجهز بودن به سیستم انتقال خودرو به چهار چرخ است که به صورت دستی یا اتوماتیک از داخل خودرو قابل تنظیم بوده و به مراتب قابلیت های این کراس اوور کوچک را بیشتر می کند.

reno kapture-2

طراحی بیرونی و داخلی Kaptur نسبت به کپچر واقعا تفاوت زیادی ندارد و گویا نسخه فیس لیفت شده آن به حساب می آید. ولی به هر حال کمپانی فرانسوی رنو، این کراس اوور را خودرویی جدید و متفاوت از کپچر معرفی می کند. هنوز مشخصات فنی دقیقی از این خودرو به رسانه ها داده نشده است و تا به الان حدس و گمان هایی در مورد پیشرانه این خودرو زده می شود که توسط رنو رد یا تایید نشده است.

ولی یکی از این احتمال ها که به واقعیت نزدیک تر است، نصب پیشرانه های کپچر بر روی Kaptur است که با بازنگری فنی همراه خواهد بود. موتور ۱٫۲ لیتری توربو ۱۲۰ اسب بخاری با گیربکس شش سرعته اتوماتیک دو کلاچه، می تواند پیشرانه ای باشد که بر روی این خودرو کراس اوور چهار چرخ محرک نصب شود. قرار است Kaptur با مدل ۲۰۱۷ به بازار جهانی عرضه شود.

reno kapture-3

reno kapture-6

reno kapture-4

reno kapture-5

محمدمهدی تفضلی

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

لینک مطلب

پاسخ دهید