کشته شدن در راه ساخت بازی جدید Ubisoft

0

کشته شدن در راه ساخت بازی جدید Ubisoft

بازی Steep یکی از جدید ترین عناوینی به شمار می رود که شرکت Ubisoft در نمایشگاه E3 امسال و طی برگزاری کنفرانس اختصاصی خود در این نمایشگاه، به معرفی رسمی آن به علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری پرداخت. متاسفانه به تازگی خبر رسیده است که یکی از همکاران شرکت یوبی سافت در زمینه ی ساخت این بازی، جان خود را در جریان انجام این همکاری از دست داده است.

با توجه به سبک و سیاق بازی Steep ، چندی پیش اعضای شرکت یوبی سافت طی همکاری با یکی از اسکی بازان حرفه ای جهان به نام ماتیلدا راپاپورت، از او خواسته بودند تا به جمع آوری تصاویر و ویدیو های مختلفی در زمینه ی مورد فعالیت خود (اسکی در ارتفاعات پر خطر) برای بازی Steep بپردازد. به همین منظور این اسکی باز سی ساله ی سوئدی ظرف هفته های اخیر به رشته کوه های پر برف آند در نزدیکی شهر سانتیاگو (پایتخت کشور شیلی) سفر کرده بود تا در حین پایین پریدن از ارتفاعات بلند و پر برف این کوهستان به ثبت تصاویر و ویدیو های متعددی برای باز سازی در بازی Steep بپردازد. با این حال خانم راپاپورت در ارتفاعات آند گرفتار سقوط بهمن شد و مدت کوتاهی پس از انتقال به بیمارستان، در اثر کمبود اکسیژن (به دلیل ماندن زیر بهمن) و صدماتی که در نتیجه ی این رویداد به مغز او وارد شده بود در گذشت. در واقع او جزو آن دسته از اسکی بازان حرفه ای به شمار می رفت که عمده فعالیت هایشان بر پایین آمدن سریع از ارتفاعات پر شیب و بسیار خطرناک کوهستان های پر برف جهان تمرکز یافته است و اقدامات آن ها جزو آن بخش پر هیجان و در عین حال بسیار ریسک پذیر از ورزش حرفه ای طبقه بندی می شود که به Extreme Sports شهرت دارد. در پی این رویداد ناگوار، اسپانسر رسمی خانم راپاپورت یعنی شرکت Red Bull به همراه شرکت Ubisoft ، هر کدام به شکل مجزا و طی پیام هایی جدا گانه مراتب تاسف خود را از درگذشت این اسکی باز جوان اعلام کرده و در عین حال اقدامات گسترده و شجاعانه ی او در زمینه ی اشتراک گذاری تجربیات متعدد خود در ورزشی که به آن عشق می ورزید با دیگران را ستودند. البته خانم راپاپورت نخستین قربانی سقوط بهمن در کوهستان های آند به شمار نمی رود و پیش از او نیز دیگر هم وطن اش یعنی کارل اندریاس فرانسن به همراه یک اسکی باز کانادایی به نام ژان فیلیپ آکلیر، حدود دو سال قبل در اثر رخ دادن حادثه ای مشابه جان خود را از دست داده بودند. در هر صورت به طور حتم شرکت یوبی سافت ترتیبات ویژه ای را در بازی Steep به منظور قدر دانی از زحمات ماتیلدا راپاپورت در زمینه ی تهیه کردن محتوای واقعی برای طراحی هر چه واقع گرایانه تر گیم پلی این بازی اتخاذ خواهد کرد.

 matilda

همان گونه که در ابتدای متن پیش رو هم به آن اشاره شد، بازی Steep برای نخستین بار در نمایشگاه E3 امسال به هواداران شرکت یوبی سافت معرفی گردید و می توان این اثر را جزو آی پی های کاملاً جدید شرکت یوبی سافت در دنیای بازی های کامپیوتری طبقه بندی کرد. در مجموع می توان گفت که بازی Steep بیش از هر چیز هواداران علاقه مند به رویداد های هیجان انگیز Extreme Sports را مد نظر قرار داده است و گیم پلی این بازی چهار فعالیت مختلف اسکی ، اسنو بورد سواری ، پرواز با گلایدر و پرواز با چتر نجات بال دار (نظیر آن چه که در بازی Just Cause 3 وجود داشت و شرکت Red Bull اکنون مدت هاست که به سرمایه گذاری بر روی پیشرفت و توسعه ی قابلیت های مربوط به نمونه ی واقعی آن پرداخته است) را در اختیار تجربه کنندگان این اثر قرار می دهد. از جمله مهم ترین ویژگی های موجود در بخش گیم پلی بازی Steep می توان به Open World بودن محیط این بازی اشاره کرد که به موجب آن تجربه کنندگان این اثر خواهند توانست فعالیت های مد نظر خود (در همان چهار شاخه ی اشاره شده) را به طور دلخواه و در هر نقطه ای از محیط این بازی که دوست دارند به انجام برسانند (محیط بازی Steep بیش از هر چیز کوهستان های بلند آلپ را به تصویر می کشد و تمرکز اصلی این بازی بر روی مهیا ساختن امکان انجام فعالیت های Extreme Sports در این کوهستان مرتفع و پر برف خواهد بود). علاوه بر قابلیت مورد اشاره قرار گرفته، یکی دیگر از نکات جالب توجه موجود در گیم پلی بازی Steep ، بهره گیری این اثر از دو زاویه ی دوربین اول شخص و سوم شخص است و به این ترتیب تجربه کنندگان بازی Steep این امکان را در اختیار خواهند داشت تا در هر زمان دلخواه میان این دو زاویه ی دید مختلف جا به جا شده و محیط بازی Steep را (به همراه گیم پلی این اثر) از زاویه ی دید مد نظر خود تجربه نمایند. البته تمرکز اصلی بازی Steep بر انجام مسابقات سریع و پر هیجان Extreme Sports در چهار شاخه ی مورد اشاره قرار گرفته در سطور پیشین این متن میان بازیبازان حاضر در نقاط مختلف جهان به شکل آنلاین استوار خواهد بود و در مجموع ساختار اصلی این بازی (در بخش گیم پلی آن) بر روی ارائه کردن تجربه ای چند نفره استوار شده است. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Steep در ماه دسامبر سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول اکس باکس وان منتشر خواهد شد.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید