کشف شواهدی از ابرهای باران زا خارج از منظومه شمسی

0

کشف شواهدی از ابرهای باران زا خارج از منظومه شمسی

تلاش برای یافتن سیارات زمین مانند که بتوانند در آینده ای نه چندان دور به پناهگاهی برای ساکنین زمین تبدیل شود با سرعت هر چه بیشتر جریان دارد و ابر شرکت های هوافضای جهان از جمله ناسا با استفاده از جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی های خود این روند را سریعتر می کند. در تازه ترین اکتشاف، نشانه هایی از ابرهای باران در جو یک ستاره خاموش خارج از منظومه شمسی یافته شده است.

این گزارش توسط گروهی از محققان دانشگاه سانتاکروز در همکاری با ناسا به چاپ رسیده و درباره کوتوله ای است که در سال 2014 توسط کاوشگر فروسرخ WISE ناسا کشف شده بود. دانشمندان موفق شده اند پوششی از ابرهای باران زا را بر روی جو این کوتوله مشاهده کرده و سپس به وسیله تصاویر فروسرخ بیشتر وجود آب در این ابرها را تائید کنند. اطلاعات به دست آمده از تلسکوپ Gemini در هاوایی نیز نشان می دهد که جو آن پوشیده از بخار آب به صورت ابر است. WISE 0855 از نظر ساختار شباهت بسیار زیادی به مشتری دارد و البته پنج بار بزرگتر از آن است. از نظر تقسیم بندی نجومی، WISE 0855 یک کوتوله قهوه ای طبقه بندی می شود که روند تشکیل آن همانند سایر ستارگان بوده اما ابعاد آن در حدی نبوده است که بتواند واکنش های گداخت را آغاز کند. دمای میانگین این ستاره 250 کلوین (در حدود -10 درجه فارنهایت) است که آن را در دمایی مشابه با سیاره مشتری قرار می دهد. محققان امیدوارند WISE بتواند کوتوله های قهوه ای بیشتری با شرایط مشابه را یافته و جزئیات آنها را مشخص کند تا به کمک آنها بتواند تسلط بیشتری بر روی جو مشتری نیز به دست آورد.

وب سایت سخت افزار

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید