کشف 100 نمونه مغز از پزشک قصاب نازی+عکس

0

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از اسپوتنیک، تعدادی مغز سر قربانیان اصلاح نژادی مربط به دوران آلمان نازی در آزمایشگاه روانپزشکی ماکس پلانک کشف شد.

این مجموعه مغز که توسط پژوهشگر مغزواعصاب ژولیوس هالروردن است شامل 100نمونه از 35نفر می باشد. وی که عضو حزب نازی بود در سال 1938میلادی به عنوان ریاست گروه نوروپاتولوژی آزمایشگاه تحقیقاتی مغز قیصر ویلهلم را برعهده داشت که اکنون با عنوان موسسه تحقیقات مغز ماکس پلانک شناخته میشود.

در آن زمان، هالروردین مطالعاتش را بر روی نمونه های مغز خارج شده از سر زندانیان محکوم به مرگ یا بیماران روانی انجام میداد. احتمالا دلیل آن هم روابط نزدیک وی با جوزف منگل رئیس اردوگاه کار اجباری نازی ها به دلیل اشتغالش در آنجا به عنوان پزشک اردوگاه بود.

البته تمامی این نمونه های جمع آوری شده متعلق به سالهای 1933 تا 1945میلادی می باشد که به نظر میرسد نتوانسته بودند این نمونه ها را پاکسازی کنند.

آزمایشگاه روانشناسی ماکس پلانک این نمونه ها را به دوصورت اسلایدهای مغز و نمونه های تازه ای از آنها در جریان بازسازی آنجا کشف کرده است. اما اینکه واقعا این نمونه ها متعلق به اردوگاههای نازی است هنوز محل ابهام است.

پزشک قصاب در اردوگاه نازی
ژولیوس هالروردین، متخصص مغز و اعصاب

پزشک قصاب در اردوگاه نازی

بیماران روانی که مغزشان نمونه های آزمایشگاهی این دکتر دیوانه بود

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید