کشف 2 تن لواشک‌ آلوده به مواد رنگی/ برخورد با مراکز عرضه کننده قلیان‌های حاوی مواد روانگردان

0

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از کشف و توقیف لواشک‌های آلوده به مواد رنگی و برخورد با مراکز غیرمجاز عرضه کننده قلیان‌های حاوی مواد روانگردان خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ عرشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشست خبری هفته دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی از کشف لواشک‌های آلوده با مواد رنگی و جمع‌آوری عرضه غیرقانونی قلیان‌ها در مراکز غیرمجاز خبر داد و گفت: در طول دو هفته گذشته با همکاری بهداشت محیط اقدام به جمع‌آوری حدود 2 تن لواشک‌های آلوده با مواد رنگی و معدوم سازی آنها کردیم که این امر می‌تواند در کنترل بیماری‌های غیرواگیر از جمله سرطان موثر باشد.

وی افزود: حدود 25 درصد از قلیان‌های عرضه‌ شده در مراکز غیر مجاز حاوی مواد روانگردان بودند که شناسایی و برخورد لازم با این مراکز صورت گرفت.

عرشی در خصوص طرح سنجش دانش‌آموزی عنوان کرد: این طرح برای سنجش و معاینات اولیه 700 هزار دانش‌آموز آغاز و تا دو ماه آینده ادامه می‌یابد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت در سال 94 بیان کرد: هشت شبکه بهداشت و درمان و دو مرکز بهداشت در سال 94 برای خودمراقبتی و کنترل بیماری‌های غیرواگیر راه‌اندازی شد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید