کشور با بحران سالمندی روبرو است/ مسئولان فکری کنند

0

وزیر بهداشت گفت: مسئله سالمندی مسئله ای جدی است و هیچ کاری برای آن صورت نگرفته و آنطور که مشخص است بنا نیست کاری هم انجام شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در نشست فرهیختگان پیرامون مسائل سالمندی در خصوص دوران سالمندی گفت: پیری از جمله اتفاقاتی است که بشر ناگزیر از آن است و هیچ راهی برای فرار از آن وجود ندارد.سالمندی مشکل جدی است که در آینده ای نه چندان دور با آن روبرو هستیم بخصوص در شرایطی که گاهی اخلاق زیر پا گذاشته می شود و احترام و توجه به بزرگترها کمرنگ شده است.
کشور با بحران سالمندی روبرو است/ مسئولان فکری کنند

دکتر هاشمی اضافه کرد: شاید بخشی از  مشکلات ما همین است که اخلاق آنطور که باید و شاید درجامعه رعایت نمی شود و گاهی این رفتارها از سوی کسانی است که خودشان باید الگوی اخلاق و احترام باشند و همین باعث پیری زودرس می شود و در این میان کسانی که تریبون های رسمی کشور را در اختیار دارند و کلامشان تاثیرگذارتر است باید دست به کار شوند، همانطور که پیامبر برای اخلاق مبعوث شد جمهوری اسلامی هم باید برای رفاه اجتماعی تلاش کند و امیدواریم همه ما برگردیم به آنچه که باید باشیم.

وی گفت: مسئله سالمندی جدی است و هیچ کاری برای آن صورت نگرفته و آنطور که مشخص است بنا نیست کاری هم انجام شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه دستگاه های مسئول با هم هماهنگ نیستند افزود: دستگاه هایی از جمله وزارت بهداشت و وزارت رفاه و بهزیستی به جای اینکه با هم کار کنند از هم جدا هستند و خروجی خاصی هم از برخی از این نهاد ها نمیبینیم.سازمانهایی که مسئول رفاه اجتماعی هستند برای جوان ها هم برنامه ندارند چه برسد به جمعیت سالمند و وضعیت خوبی نداریم.

کشور با بحران سالمندی روبرو است/ مسئولان فکری کنند

دکتر هاشمی از بحران سالمندی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: اگر الان 8درصد جمعیت کشور بالای 60 سال است این آمار تا سی سال آینده بیش از دو برابر خواهد شد و  بیش از 20 درصد جمعیت کشورمان سالمند خواهد بود که نه حمایت مالی می شوند نه درمانی و نه توانبخشی و حتی مجلس هم پیش بینی و برنامه حاصی برای این مشکل ندارد.

کشور با بحران سالمندی روبرو است/ مسئولان فکری کنند
کشور با بحران سالمندی روبرو است/ مسئولان فکری کنند

وی در پایان گفت: من امیدی به سازمانها ندارم طبیعی است که باید برویم سراغ مردم و سازمان های خیریه مثل کهریزک تا شاید آنها یکسری مطالبات را به ارگانهایی مثل وزارت خانه ها و مجلس تحمیل کنند.

 انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید