کلیدیابی برای اتومبیل‌های تسلا

0

گیگر :

ظاهراً شرکت تسلا جاسوئیچی جدیدی دارد که به تازگی مورد تأیید اداره فدرال ارتباطات آمریکا قرار گرفته است. این جاسوئیچی یک قابلیت جدید و چشمگیر دارد؛ از فناوری Bluetooth Low Energy (BLE) پشتیبانی می‌کند.

جاسوئیچی فعلی تسلا ظاهر جذابی دارد؛ زیرا شبیه یک اتومبیل است؛ اما یک وسیله ابتدایی است و همانند بسیاری از جاسوئیچی‌ها با سرعت 315 مگاهرتز کار می‌کند و هیچ قابلیت خاصی ندارد. با این حال، جاسوئیچی‌های دنیای اتومبیل‌ها در حال هوشمندتر شدن هستند. به عنوان مثال، جاسوئیچی Display Key شرکت بی‌ام‌و که یک صفحه‌نمایش لمسی روی خود دارد. گوشی‌های هوشمند در رأس گزینه‌های جایگزین جاسوئیچی هستند؛ زیرا پشتیبانی از اپلیکیشن‌ها و سلولار داخلی اتومبیل‌ها، هر گوشی هوشمندی را به یک جاسوئیچی تبدیل می‌کند؛ با این حال هنوز به یک جاسوئیچی نیاز دارید تا زمانی که باتری گوشی هوشمندتان تمام یا گوشی هوشمندتان خراب یا دزدیده شد، از آن استفاده کنید.

حالا باز می‌گردیم به بحث جاسوئیچی جدید تسلا که مورد تأیید اداره فدرال ارتباطات قرار گرفته است. شرکت تسلا با فناوری BLE در جاسوئیچی خود چه می‌کند؟ نظریه‌های منطقی زیادی در این مورد وجود دارند؛ شاید این جاسوئیچی از این فناوری استفاده خواهد کرد تا روی یک سیگنال 315 مگاهرتزی به اتومبیل وصل شود یا شاید از این اتصال برای تبادل اطلاعات استفاده خواهد کرد و شاید یک صفحه‌نمایش یا نشانگر دیگری روی جاسوئیچی وجود دارد. به نظر من، شرکت تسلا می‌خواهد قابلیتی برای یافتن کلید اتومبیل به این جاسوئیچی اضافه کند.

همه ما روزی کلید اتومبیل را گم کرده‌ایم. فناوری BLE معمولاً به عنوان یک راهنما استفاده می‌شود و اضافه کردن یک کلیدیاب به اپلیکیشن‌های آیفون و اندروید که با امواج رادیویی BLE گوشی شما کار می‌کند، کار دشواری برای تسلا محسوب نمی‌شود.

cover

پاسخ دهید