کمبود داروهای تنفسی در خوزستان وجود ندارد

0

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، در حاشیه بازدید از داروخانه‌های بیمارستانی این شهرستان، تاکید کرد: کمبود داروهای تنفسی در استان خوزستان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وب دا؛ دکتر حسین برزگر معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با بیان مطلب فوق گفت‌: با توجه به پيش بيني شرايط آب و هوايي و اينكه همچون سال های گذشته ممكن است با انبوه بيماران مواجه شویم ، ضمن پيش بيني و ذخيره سازي داروهاي تنفسي مورد نیاز در داروخانه هاي بيمارستاني و شبانه روزي، به شركت هاي پخش نيز توصيه هاي ضروری براي ذخيره داروهاي تنفسي و توزيع شبانه روزي تمامی اقلام دارويي بر اساس درخواست داروخانه ها انجام شده است و کمبود داروهای تنفسی در استان خوزستان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در هنگام آغاز بارش باران تا امروز در دفعات متعدد در طول شبانه روز با بازرسي هاي انجام شده از اورژانس هاي بيمارستاني، درمانگاه ها و داروخانه هاي شبانه روزي بر ارائه خدمات دارويي به بهترين نحو كه در توانمان بوده است تلاش کردیم.

وی افزود: البته در شب اول در برخی از مراكز با ازدحام بيش از انتظار روبرو شديم كه همكاران داروخانه ها تمام سعي خود را در كاهش زمان پاسخ دهي به عمل آوردند، اما اين ازدحام احتمالا باعث رنجش بعضي از بيماران شده است كه اين حداقل زمان، غير قابل اجتناب بود و از مردم عزيز بدليل محدوديت هاي فضاي مراجعه بيماران و ازدحام پيش آمده عذرخواهي مي نماييم.

برزگر در ادامه با بیان اینکه در مراكزي نيز احتمال مي داديم با ادامه روند موجود، با كمبود دارو مواجه شويم، در همان شب باراني و روز جمعه از سوی شركت هاي پخش دارويي نسبت به توزيع سريع دارو برای تقويت ذخيره دارويي اقدام شد و در حال حاضر در بازرسي هاي مستمري كه داشته ايم، علارغم مصرف تعداد بالاي اقلام دارويي در تمام مراكز فوق الذكر جهت بيماران مراجعه كننده ، خوشبختانه با ذخيره خوبي از داروهاي مورد نياز در سطح داروخانه ها و شركت هاي پخش دارو برای پشتيباني روبرو بوده ايم که جاي هيچگونه نگراني وجود ندارد.

وی ضمن تشکر از سازمان غذا و داروی کشور در فراهم کردن داروهای مورد نیاز استان، گفت: امیدواریم شهروندان عزيز خوزستانی با نزول رحمت الهي همواره از نعمت سلامتي برخوردار و بيماران هرچه زودتر شفاي عاجل يابند.

گفتنی است، شب گذشته معاون غذا و داروی این دانشگاه به همراه کارشناسان این معاونت به صورت سر زده از داروخانه های بیمارستانی این شهرستان بازدید و از نزدیک به مشکلات بیماران رسیدگی کردند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید