کمبود واکسن سه گانه در تهران برطرف شد

0

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: از روز گذشته هیچ گزارشی مبنی بر کمبود واکسن سه گانه از سوی دانشگاه‌ها دریافت نشده است.

محمداسماعیل مطلق مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با اشاره به کمیاب شدن واکسن ثلاث در دو مرکز تهران، گفت: 10 روز گذشته با کمبود واکسن سه گانه در تهران مواجه شدیم و به ناچار از واکسن های موجود در انبار معاونت بهداشتی دانشگاه ها استفاده شد.

وی ادامه داد: اکنون این کمبود برطرف و مقدار مورد نیاز خریداری شده است. تاکنون هیچ گزارشی از دانشگاه ها مبنی بر کمبود واکسن سه گانه دریافت نشده است.

مطلق این کمیابی را به طور تقریبی طبیعی خواند و عنوان کرد: اواخر اردیبهشت ماه هر سال، مراکز با ورود بیش از یک میلیون و 200 کودک پیش دبستانی و اول دبستان مواجه هستند که به نسبت حجم زیادی از مراجعات را به خود اختصاص می دهد.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت یادآور شد: از روز گذشته شرایط برای ارائه گزارش کمبود واکسن سه گانه از سوی دانشگاه های علوم پزشکی در سایت وزارت بهداشت فراهم شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید