کمپانی هیوندای و استخدام طراح بنتلی برای دیزاین جنسیس!

0

کمپانی هیوندای، یکی از طراحان ارشد کمپانی بنتلی را به‌‏عنوان معاون جدید طراحی خود استخدام کرده است.

سانگیوب لی، از سال ۲۰۱۳ به‌‏عنوان مسئول طراحی خارجی و پیشرفته در شرکت انگلیسی خودروسازی بنتلی مشغول به‌کار بوده است. وی پیش از همکاری با بنتلی، در مرکز طراحی پیشرفته فولکس واگن در آمریکا واقع در کالیفرنیا به‎عنوان طراح ارشد فولکس واگن، آئودی، پورشه و لامبورگینی فعالیت کرده است.

با وجود اینکه تجربه کاری لی با این غول‎های آلمانی نشان واضحی از تولید یا طراحی اتومبیلی خاص در فولکس واگن ندارد، اما اعتبار لی بخاطر همکاری در پروژه‎هایی برای آئودی، اسکودا، پورشه، لامبورگینی، فولکس واگن و بنتلی است.

شایستگی لی، به دوره کارآموزی وی در شرکت طراحی خودرو و بدنه ایتالیایی پینین‌فارینا و کمپانی آلمانی تولیدکننده پورشه برمی‎گردد. البته، نخستین فعالیت جدی وی در سال ۱۹۹۹ و در کمپانی جنرال موتورز بود. وی در نخستین دهه سال ۲۰۰۰ طی چند پروژه دیگر نیز با جنرال موتورز فعالیت داشت که عبارتند از: کوروت استینگری، بیوک ولیت، کادیلاک شانزده و از همه مهم‎تر کامارو که با نام “بامبل بی” ستاره فیلم ترانسفورمرز شد.

sang-yup-lee_01

فعالیت فعلی لی با هیوندای در زمینه توسعه طراحی و راهبردهایی برای این برند کره‌‏ای در مدل‎های آینده هیوندای و جنسیس است.

لوک دونکر ولک، معاون ارشد کمپانی هیوندای اظهار داشت: «لی نام خود را به‎عنوان یکی از بهترین طراحان خودرو در دنیا ثبت کرده است. فلسفه طرح‏های وی این است که همیشه چالش‏‌های جدیدی را دنبال می‌‏کند و این ویژگی وی با ماهیت کمپانی هیوندای بسیار سازگار است.»

دونکر ولک، یکی از استخدامی‎های جدید از شرکت بنتلی است و احتمالا این طراح بلژیکی، از عوامل جذب لی به کمپانی هیوندای بوده است.

لی در بیانیه‌‏ای درمورد انگیزه‌‏های خود از پیوستن به این گروه صحبت کرد: «با وجود اینکه در خارج از وطنم کار کرده‌‏ام، اما طراحی نوآورانه و رشد چشمگیر کمپانی هیوندای همیشه برای من به‎عنوان یک فرد کره‌‏ای مایه افتخار بوده است. اکنون، قصد همکاری در ارایه طرح‎هایی برای برندهای هیوندای و جنسیس را دارم.»

کمپانی هیوندای بر این باور است که حضور موفق‌‏ترین طراح کره‏‎ای در صنعت خودرو، به ایجاد هویتی جدید در زمینه طراحی لوکس جنسیس کمک شایانی خواهد کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید