کمپانی BMW از نسخه ویژه سری ۷ رونمایی می‌کند

0

۱۰۰ سال از روزی که کمپانی BMW تاسیس شد و کارکنان آلمان نازی، مجبور به انجام کار اجباری برای BMW شده بودند گذشته و حالا این کمپانی در حال برنامه‌ریزی برای عرضه نسخه‌ای ویژه از خودروهایش به مناسبت ۱۰۰ تاسیس خود است.

درست همین چند روز پیش BMW از کانسپتی مفهومی، که نشان دهنده آینده محصولات BMW در یک قرن بعد بود، رونمایی کرد و حالا خبر می‌رسد که این شرکت می‌خواهد نسخه جدید سری ۷ خودروهای خود را به تولید برساند.

bmw

نسخه ویژه این خودرو ظاهرا یک سدان کامل و پویا می‌باشد. این خودرو از نظر طراحی داخلی و خارجی کاملا متفاوت خواهد بود. نسخه ویژه BMW سری ۷،  به تعداد محدود در سراسر جهان، از جمله ایالات‌متحده عرضه خواهد شد.

در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی درباره مشخصات فنی و پیشرانه خودروی مذکور در دست نیست؛ اما هم‌اکنون BMW، سری ۷ خودروهای خود را با دو موتور متفاوت در ایالات‌متحده عرضه می‌کند. نسخه ۷۴۰i از پیشرانه‌ای شش سیلندری، ۳.۰ لیتری و توربوشارژ با قدرت ۳۲۰ اسب‌‌بخار و ۳۳۰ پوندفوت گشتاور بهره می‌برد. نسخه ۷۵۰i از پیشرانه‌ای هشت سیلندری، ۴.۴ لیتری و توربوشارژ، با قدرت ۴۴۵ اسب‌بخار و ۴۸۰ پوندفوت گشاور بهره می‌برد. نسخه نهایی این خودرو، M760i XDRIVE نام دارد که دارای یک موتور ۱۲ سیلندر و ۶.۶ لیتری توربوشارژ بوده و ۶۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و گشاوری ۵۹۰ پوندفوتی دارد.

 نسخه ویژه BMW سری ۷، در فصل پاییز عرضه می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید