کمپانی DS؛ کانسپت مفهومی E-TENSE را معرفی کرد

0

پس از آن که کمپانی DS، در تیزری تبلیغاتی خبر از رونمایی کانسپتی الکتریکی با نام E-TENSE داد؛ اکنون این خودروی الکتریکی معرفی شده است. کمپانی DS در نخستین سالگرد تبدیل شدنش به یک برند مستقل تجاری، از کانسپت خودروی E-TENSE، با یک طراحی براق و نه چندان هیجان‌انگیز رونمایی کرد. این خودرو ۴.۱۲ متر طول، ۲.۰۸ متر عرض و ۱.۲۹ متر ارتفاع دارد.

ds-e-tense-concept

ds-e-tense-concept1

یک موتور الکتریکی قدرتمند با توان تولید ۴۰۲ اسب‌بخار نیرو و گشتاور ۵۱۶ نیوتن‌متر باعث شده تا E-TENSE، تنها در ۴.۵ ثانیه، از حالت سکون کامل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت باشد. باتری لیتیوم یونی E-TENSE می‌تواند ۳۶۰ کیلومتر E-TENSE را پیش برده و یا با سیکل ترکیبی حدود ۳۱۰ کیلومتر را بپیماید. وزن این خودرو ۱۸۰۰ کیلوگرم بوده و از لاستیک‌هایی ۲۰ اینچی با رینگ‌هایی اسپرت و فوق‌العاده بهره می‌برد.

wcf-ds-e-tense-concept-revealed-with-402-hp-electric-power-ds-e-tense-concept

این خودرو دو نفره بوده و از یک‌شاسی با جنس مونوکوک کربن در آن استفاده شده است. سیستم تعلیق به شکل جداگانه، نیروی تولیدی موتور را به هر دو محور E-TENSE منتقل می‌کند.

21

تصاویری از فضای کابین E-TENSE در دست نیست، اما DS گفته است که طراحی به کار رفته در داخل این خودرو، حاصل ۸۰۰ ساعت فعالیت بوده است. بر اساس اطلاعات، فرمان این خودرو شکلی شبیه به گل لاله خواهد داشت و داشبورد آن مجهز به یک صفحه نمایش‌لمسی ۱۰ اینچی است. سیستم صوتی این خودرو مجهز به ۹ بلندگوی کانونی است.

اگر چه این خودرو بیشتر شبیه به جلوه‌های گرافیکی است، با این حال این احتمال وجود دارد که کمپانی DS در نمایشگاه خودروی ژنو از E-TENSE رونمایی کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید