کمک‌های امدادی ایران به “افغانستان” در مرز آماده تحویل است

0

خبرگزاری میزان – رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران در مورد زمان تحویل کمک‌های این کشور به زلزله زدگان افغانستان گفت: از نظر ما کار انجام شده و اکنون نمایندگان افغانستان باید در نقطه صفر مرزی کمک‌ها را تحویل بگیرند.

کمک‌های امدادی ایران به به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سید امیرمحسن ضیایی، در مورد دیدار خود با نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر و همچنین امدادرسانی به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان در پاکستان توضیحاتی داد.
 
وی به دیدار خود با «بیجی‌ ژائو» گفت: ایشان همزمان که نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر هستند نایب رئیس پارلمان چین نیز هستند و به عنوان رئیس سابق جمعیت صلیب‌سرخ چین و معاون فعلی رئیس صلیب‌سرخ این کشور به ایران سفر کرده تا در اجلاس بین‌المجالس آسیایی حضور یابد.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران افزود: این سفر فرصتی شد تا خانم ژائو دیداری نیز با ما داشته باشد و در مورد موضوعات مختلف جهانی که مربوط به جمعیت‌های هلال‌احمر و صلیب‌سرخ می‌شود گفت‌وگو کنیم و مشکلات و راهکارها را بررسی کنیم.
 
وی با بیان اینکه ایران در منطقه بسیار پر بحران قرار گرفته است، گفت: لازم است که سازمان‌های بشردوستانه توجه بیشتری به منطقه خاورمیانه داشته باشند.
 
ضیایی در ادامه در مورد امدادرسانی به زلزله زدگان افغانستان و پاکستان گفت:‌ ما بلافاصله بعد از وقوع حادثه پیام همدردی و آمادگی صادر کردیم و در تماس تلفنی با رؤسای جمعیت‌های هلا‌ل‌احمر هر 2 کشور اعلام کردیم که آماده هستیم تا هم امدادگر و هم کمک‌های امدادی را برای آنها ارسال کنیم.
 
به گفته وی، بعد از مذاکرات انجام شده 2 تیم ارزیاب شامل مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر یکی از استان‌ها، یکی از مسئولین معاونت درمان به همراه نماینده معاونت بین‌الملل و امداد و نجات به پاکستان و افغانستان اعزام شدند تا نیازهای کشورهای آسیب‌دیده را بررسی و به ما اعلام کنند.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران خاطر نشان کرد: در این ارتباط هلال‌احمر افغانستان نیازهای خود را به ما اعلام کرد و ما نیز کمک‌های در نظر گرفته شده که بیشتر شامل چادر، پتو و وسایل گرمایشی است را آماده و به نقطه صفر مرزی فرستاده‌ایم.
 
وی در مورد زمان تحویل این کمک‌ها به افغانستان گفت: از نظر ما کار انجام شده و اکنون نمایندگان افغانستان باید در نقطه صفر مرزی کمک‌ها را تحویل بگیرند.
 
ضیایی در مورد کمک به پاکستان نیز گفت: این کشور هنوز درخواست کمک نکرده ضمن اینکه هر 2 کشور اعلام کردند ما به نیروی انسانی نیاز نداریم و برای ما کمک‌های امدادی ارسال کنید.
 
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید