کمک های ایران به زلزله زدگان “افغانستان” وارد این کشور شد

0

خبرگزاری میزان – یک منبع آگاه اعلام کرد که کمک های جمهوری اسلامی ایران برای مردم مناطق زلزله زده افغانستان دیروز (شنبه) از طریق مرز دوغارون به این کشور ارسال شد.

کمک های ایران به زلزله زدگان به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، این منبع آگاه دریکی از نهادهای ایرانی مستقر درکابل افزود که کمک های ایران برای زلزله زدگان افغانستان شامل دو نوع نقدی و جنسی خواهد بود که کمک های جنسی امروز از مرز وارد این کشور شده است.

وی افزود که کمک های غیرنقدی ایران شامل 500 تخته پتو، چادر صحرایی و انواع لباس گرم با هشت کامیون به وزارت امور حوادث و بلایای طبیعی افغانستان، تحویل خواهد شد.
جمهوری اسلامی ایران، از اولین کشورهایی بود که بعد از وقوع زلزله افغانستان، با قربانیان این حادثه ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک های نقدی و غیرنقدی به مردم و دولت این کشور اعلام کرد.

علاوه برجمهوری اسلامی ایران، کشورهای پاکستان، چین، ترکیه و کویت، نیز کمک های خود را به افغانستان، ارسال کرده اند.

زمین لرزه ای به بزرگی 7.5 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز دوشنبه هفته گذشته، در افغانستان، 117 کشته و صدها زخمی برجای گذاشت و به گفته منابع افغان، 7 هزار و 630 منزل مسکونی، 12 باب مدرسه، 17 مسجد و 20 ساختمان دولتی در 9 استان افغانستان، از جمله کابل، پایتخت این کشور بر اثر این زمین لرزه، تخریب شده است.

کانون زلزله در رشته کوه های هندوکش در حدود 70 کیلومتری جنوب شرق شهر فیض آباد، مرکز ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان و در عمق حدود 200کیلومتری سطح زمین بوده است.
این زلزله نیرومند که نزدیک به دو دقیقه به طول انجامید، بخش های وسیعی از غرب آسیا از جمله کشورهای پاکستان، هندوستان و تاجیکستان را لرزاند.

تیم هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای بررسی مناطق زلزله زده افغانستان، روز پنجشنبه گذشته وارد کابل، پایتخت این کشور شد تا میزان کمک های این سازمان را به زلزله زدگان این کشور برآورد کند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید