کمک ۲ میلیون دلاری استرالیا به بهداشت پناهندگان “افغانستانی” مقیم ایران

0

خبرگزاری میزان – دولت استرالیا طی بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: ۲ میلیون دلار دیگر به بهداشت پناهندگان افغانستانی مقیم ایران کمک می­‌کند.

کمک ۲ میلیون دلاری استرالیا به بهداشت پناهندگان به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پال فولی سفیر استرالیا در ایران اعلام کرد که استرالیا ۲ میلیون دلار دیگر برای پوشش بیمه درمانی ۲۰۰ هزار پناهنده افغان به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان کمک می­‌کند.
 
این پشتیبانی مالی به طرح موسوم به “راه­‌حل­‌های راهبردی برای پناهندگان افغان (SSAR)”، که از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان راه­‌اندازی شده، اختصاص می­‌یابد و به پوشش بیمه درمانی پناهندگان ساکن ایران کمک می­‌کند.
 
ایران همچنان میزبان یکی از بزرگ‌ترین جمعیت­‌های پناهندگان شهری در دنیا محسوب می­‌شود. جامعه جهانی، از جمله استرالیا، تحمل مشکلات ایران در این زمینه را درک می­‌کند و ارج می­‌نهد.
 
فولی افزود: ایران سابقه درخشانی از کمک سخاوتمندانه به پناهندگان افغان طی سالیان بسیار را دارد که می­‌تواند به آن افتخار کند.
 
استرالیا یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه اسکان مجدد پناهندگان افغان ساکن ایران است و هر ساله صدها پناهنده افغان ساکن ایران را در استرالیا اسکان مجدد می­‌دهد.
 
کمک اخیر به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در راستای کمک ۱٫۵ میلیون دلاری استرالیا به طرح راه­‌حل­‌های راهبردی برای پناهندگان افغان در سال ۲۰۱۴ است. از سال ۲۰۱۰، استرالیا ۴ میلیون دلار برای طرح پوشش بیمه درمانی به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان کمک کرده است.
 
استرالیا مشتاقانه به امور حمایتی از پناهندگان افغان در ایران ادامه می­‌دهد.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید