کم مصرف ترین خودرو دنیا + عکس

0

خبرگزاری میزان – به‌ تازگی خودرویی در مسابقات Shell Eco-Marathon دیده شده که می‌تواند با یک لیتر سوخت نزدیک به 643 کیلومتر حرکت کند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ریشه، مسابقات Shell Eco-Marathon به شکل سالانه در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این مسابقات هم ساخت اتومبیل‌هایی است که بتوانند با کمترین سوخت بیشترین مسیر را طی کنند. در مسابقات سال 2016 که در شهر لندن برگزار می‌شود، خودرویی شرکت خواهد کرد که می‌تواند با یک لیتر سوخت 643 کیلومتر را طی کند.

این خودرو که AB2 نام دارد به وسیله‌ هیدروژن کار می‌کند و از فناوری به‌کار رفته در آن می‌توان در خودروهای آینده هم استفاده کرد. در گذشته شرکت‌های تویوتا و هیوندای امیدوار بودند که بتوانند خودروهایی تولید کنند که با سوخت هیدروژن کار کنند.

این اتومبیل توسط پنج مهندس مکانیک در کمتر از یک‌سال ساخته شده است. این افراد گفته‌اند که تغییراتی در این خودرو به وجود خواهند آورد که سال آینده بتواند بین 1000 تا 1500 کیلومتر را با یک لیتر سوخت طی کند.

برخی از قطعات این خودرو توسط پرینترهای سه‌بعدی ساخته شده و به همین دلیل وزن بسیار کمی دارد و می‌تواند مسیر زیادی را طی کند.

از آنجایی که سرعت در این مسابقه‌ها نقشی ندارد و هدف تنها بیشترین مسافت طی شده است، شرکت‌های مختلف می‌توانند از تکنولوژی‌های متفاوتی برای تولید محصول خودشان استفاده کنند تا مصرف سوخت کمی داشته باشند و مسیر زیادی را پشت‌سر بگذارند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید