کنسول هایتان را خانه تکانی کنید: حجم فایل نصبی Resident Evil 0 مشخص شد

0

کنسول هایتان را خانه تکانی کنید: حجم فایل نصبی Resident Evil 0 مشخص شد

اگر جزو چشم انتظاران نسخه ی باز سازی شده از بازی Resident Evil Zero هستید، و در عین حال از کنسول های خانگی نسل حاضر بهره می برید، اکنون می توانید با خیال راحت بخشی از فضای حافظه ی داخلی کنسول خود را به نصب این بازی اختصاص دهید و از همین حالا این فضا را برای بازی Resident Evil Zero کنار بگذارید.

 روز گذشته شاهد این نکته بودیم که استور اکس باکس مایکرو سافت، نسخه ی XboxOne از بازی Resident Evil Zero را لیست کرد و حجم فایل نصبی آن را 11.1 گیگا بایت اعلام نمود. اگر چه این حجم از فایل قابل نصب برای کنسول اکس باکس وان و نسخه ی مربوط به این کنسول اعلام شده است اما به احتمال فراوان حجم فایل نصبی بازی Resident Evil Zero بر روی کنسول پلی استیشن 4 نیز تقریباً به همین اندازه خواهد بود (حال شاید با مقدار اندکی بالا و پایین). بازی Resident Evil Zero را می توان تجربه ای تازه از فرآیند باز سازی نسخه های قدیمی سری Resident Evil به شمار آورد که طی یکی دو سال اخیر شرکت کپکام تمرکز قابل توجهی را بر روی این امر صورت داده است. در واقع پیش از این بازی شاهد باز سازی نخستین نسخه از این سری یعنی بازی Resident Evil بودیم و پس از این اثر نیز قرار است یکی از محبوب ترین عناوین این مجموعه یعنی بازی Resident Evil 2 دوباره سازی شود. بازی Resident Evil Zero برای نخستین بار در سال 2002 میلادی بود که به صورت انحصاری برای کنسول خانگی انحصاری آن زمان کمپانی نینتندو یعنی گیم کیوب منتشر شد و حدود شش سال پس از آن، برای کنسول نسل بعدی نینتندو یعنی Wii نیز عرضه گردید. گیم پلی این بازی با نسخه های پیشین سری Resident Evil تفاوت قابل توجهی داشت و دقیقاً از همان سبک و سیاقی بهره می برد که در نسخه های اخیر این مجموعه یعنی در دو بازی Revelations یک و دو شاهد آن بودیم. به این ترتیب که شما در طول داستان این اثر دو شخصیت قابل انتخاب داشتید که هر کدام از آن ها از ویژگی های منحصر به فردی بهره می بردند و در طول داستان بازی می توانستید به دلخواه مابین آن ها سوییچ کنید. شخصیت های حاضر در این بازی ربکا چمبرز و بیلی کوئن نام داشتند که در آن زمان شخصیت هایی جدید محسوب می شدند. جالب این جاست که در نسخه ی دوباره سازی شده و کاملاً HD این بازی که به زودی در اختیار علاقمندان این اثر قرار خواهد گرفت، شما می توانید داستان بازی را از زاویه ای دیگر نیز به نظاره بنشینید. به این ترتیب که از قرار معلوم در این نسخه ی باز سازی شده مدی وجود دارد که در قالب آن شما می توانید کنترل آلبرت وسکر را بر عهده بگیرید و در واقع در طول داستان این اثر او به طور کامل جایگزین شخصیت کوئن خواهد شد.

 resident-evil-0

هواداران سری Resident Evil قطعاً با شخصیت وسکر آشنایی دارند و خوب می دانند که او اصلی ترین شخصیت منفی حاضر در این مجموعه است. اما از آن جا که داستان بازی Resident Evil Zero پیش زمینه ای بر داستان Resident Evil محسوب می شود، حضور آلبرت وسکر در این بازی آن هم در سوی مخالف ماجرا کاملاً منطقی جلوه می کند. بنا بر این شما می توانید کنترل او را در طول بازی بر عهده بگیرید و به کند و کاو در لوکشین اصلی بازی یعنی گوشه و کنار عمارت متروکی که به اشغال زامبی ها در آمده است بپردازید. اگر چه اکنون حجم فایل نصبی مربوط به نسخه ی اکس باکس وان بازی Resident Evil Zero مشخص شده است، اما این به آن معنی نیست که این اثر تنها بر روی کنسول مذکور منتشر خواهد شد. بلکه پلتفرم های مقصد این بازی علاوه بر اکس باکس وان مواردی نظیر اکس باکس 360 ، پلی استیش 4 ، پلی استیشن 3 و کامپیوتر های شخصی را نیز شامل می شود. ضمن این که برای کنسول های نسل حاضر و همچنین پلتفرم PC ، علاوه بر نسخه ی عادی این بازی، نسخه ای ویژه از این اثر نیز منتشر خواهد شد که علاوه بر بازی Resident Evil Zero نسخه ی دوباره سازی شده از بازی Resident Evil را نیز در دل خود جای داده است.

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید