کنسول PS4 Neo همزمان با ابزار PS VR عرضه خواهد شد

0

کنسول PS4 Neo همزمان با ابزار PS VR عرضه خواهد شد

پس از بالا گرفتن شایعات مربوط به تولید کنسول جدید نسل هشتمی سونی در طی ماه های اخیر، که مدتی به Play Station 4.5 مشهور بود و پس از آن اندک زمانی هم تحت عنوان Play Station 4K نامیده شد و در نهایت به نام Play Station 4 Neo (که به نظر می رسد نام نهایی این محصول باشد) مفتخر گردید، مدتی بود که خبر (یا بهتر است بگوییم شایعه) تازه ای از این کنسول نیم چاشت نسل هشتمی به گوش نمی رسید. اما پس از مدتی سکوت و بی خبری دوباره شاهد مطرح شدن شایعات تازه ای در رابطه با این کنسول تازه نفس هستیم. شایعاتی که به تاریخ دقیق انتشار کنسول Play Station 4 Neo مربوط می شوند.

 

 

پیش از این شایعات مختلفی از گوشه و کنار به گوش می رسید مبنی بر این که از نیمه ی دوم سال جاری میلادی کنسول انحصاری سونی در نسل هشتم بازی های کامپیوتری در دو نسخه ی متفاوت تولید خواهد شد که نسخه ی قدیمی (همین نسخه ی فعلی از کنسول PS4) پسوند Base را به دنبال خود یدک خواهد کشید و کنسول نیم چاشت نسل هشتمی سونی هم با نام  Play Station 4 Neo شناخته خواهد شد که این محصول جدید در بازه ای ما بین ماه های پایانی سال 2016 میلادی تا ماه های ابتدایی سال 2017 میلادی به بازار عرضه خواهد گردید. حال شواهد جدیدی به دست آمده که نشان از این دارد کنسول نیم چاشت نسل هشتمی سونی یا همان Play Station 4 Neo در ماه اکتبر سال جاری میلادی و هم زمان با عرضه شدن هدست واقعیت مجازی شرکت سونی یعنی ابزار Play Station VR در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت. این شواهد جدید از طریق گزارش مالی اخیر شرکت Innelec Multimedia به دست آمده است. یک شرکت بزرگ فرانسوی که عمده فعالیت هایش بر روی توزیع محصولات چند رسانه ای موجود در عرصه ی سرگرمی نظیر بازی های کامپیوتری ، فیلم ، موسیقی و موارد مشابه تمرکز یافته است و در واقع این شرکت فرانسوی روابط و همکاری های تنگاتنگی با شرکت های نام آشنایی نظیر اکتیویژن، الکترونیک آرتز، مایکرو سافت، نینتندو، سگا، سونی (چه بخش موسیقی و چه بخش بازی های کامپیوتری)، یوبی سافت و شرکت برادران وارنر دارد. در بخشی از گزارش مالی جدید شرکت فرانسوی Innelec Multimedia به این نکته اشاره شده است که چشم انداز مالی این شرکت در نیم سال اول سال مالی 2016 – 2017 میلادی تحت تاثیر صنعت بازی های کامپیوتری و عرضه شدن کنسول جدید سونی در نسل هشتم بازی های کامپیوتری خواهد بود. کنسولی که در گزارش مالی شرکت Innelec Multimedia از آن تحت نام Play Station 4 Neo 4K یاد شده و تاریخ انتشار آن نیز در ماه اکتبر سال 2016 میلادی و هم زمان با تاریخ عرضه ی هدست واقعیت مجازی سونی یا همان Play Station VR به بازار عنوان شده است. بنا بر این کاملاً محتمل به نظر می رسد که شرکت سونی به منظور اجرای هر چه روان تر بازی های هدست واقعیت مجازی Play Station VR تصمیم داشته باشد تا کنسول Play Station 4 Neo 4K را هم زمان با عرضه شدن این هدست انحصاری به بازار در اختیار علاقه مندان به بازی های کامپیوتری قرار دهد تا آن ها بتوانند از قدرت بیشتر سخت افزاری این محصول نسبت به نسخه های معمولی از کنسول Play Station 4 استفاده کرده و بازی های مورد نظر خود را بر روی پلتفرم انحصاری واقعیت مجازی سونی بسیار بهتر و روان تر اجرا نمایند.

 ps4

جالب این جاست که با وجود شایعات قدرتمندی که پیرامون نام و تاریخ عرضه ی کنسول نیم چاشت نسل هشتمی سونی به بازار وجود دارد، وجود این کنسول جدید هنوز توسط شرکت سونی به طور رسمی مورد تایید قرار نگرفته است. با این حال بسیاری از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری معتقدند که احتمالاً شرکت سونی بخشی از کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه E3 سال جاری را به معرفی کنسول Play Station 4 Neo 4K و برنامه هایی که برای محکم کردن جای پای این کنسول جدید در بخش کنسول های خانگی مد نظر دارد اختصاص خواهد داد و بسیار محتمل است که تاریخ دقیق به بازار آمدن این محصول نیز در نمایشگاه E3 پیش رو مشخص گردد. هر چند که به نظر می رسد کیت های توسعه ی این محصول (که گفته می شود توان فنی و سخت افزاری آن در برخی از بخش های پردازشی چیزی نزدیک به دو برابر کنسول PS4 خواهد بود) هم اکنون برای برخی از سازندگان بازی های کامپیوتری ارسال شده است تا آن ها بتوانند از این پس بازی های جدید کنسول PS4 را علاوه بر نسخه ی Base (یا همان نسخه های قدیمی کنسول PS4) برای کنسول Play Station 4 Neo 4K نیز بهینه سازی نمایند. فرآیندی که گفته می شود چندان به مذاق بازی سازان خوش نیامده و موجبات نارضایتی آن ها را فراهم آورده است. دلیل اصلی این امر هم آن است که بنا بر تاکید شرکت سونی شرکت های بازی سازی حق ندارند نسبت به ساخت بازی های انحصاری برای کنسول Play Station 4 Neo 4K اقدام نمایند و تمام بازی های طراحی شده برای این کنسول باید بر روی نسخه ی Base کنسول PS4 نیز قابل اجرا باشد. به عبارت بهتر بازی های کنسول Play Station 4 Neo 4K تنها از لحاظ کیفیت گرافیکی و کیفیت تصویری از بازی های کنسول Play Station 4 (نسخه ی معمولی یا Base) قدرتمند تر خواهند بود و از لحاظ محتوا هیچ برتری خاصی نسبت به آن ها نخواهند داشت. امری که موجب می شود تا زمان و انرژی بیشتری از بازی سازان به منظور بهینه سازی آثارشان گرفته شود و آن ها ناچار باشند تا بازی های ساخته شده توسط خود را به جای پلتفرم واحد PS4 بر روی هر دو پلتفرم Base و Neo 4K بهینه سازی نمایند. به هر حال باید دید که عاقبت کنسول Play Station 4 Neo 4K چه زمانی به شکل رسمی به علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری معرفی خواهد شد و در نهایت این کنسول نیم چاشت نسل هشتمی چه گُلی را به سر شرکت سونی خواهد زد.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید