کنفرانس بین المللی ” کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو” برگزار می‌شود

0

13 تا 15 آبان ماه سالجاری کنفرانس بین المللی”کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو” به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 75 میلیون عدد آمپول دگزامتازون در کشور در سال 92 مصرف شده است، افزود:در این کنفرانس موضوعات مرتبط با دارو از منظر تجویز و مصرف منطقی دارو و نکات تاثیر گزار آن از دیدگاه کیفیت و ایمنی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

مسئول کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو تصریح کرد: با توجه به نقش و اهمیت سازمان های بیمه گر در این خصوص، دو سازمان بیمه گر از جمله تامین اجتماعی و بیمه سلامت در این کنفرانس حضور دارند.

دکتر سلیمانی در خصوص نقش بیمه ها گفت: به دلیل ارتباط مالی که بین داروخانه و پزشک و بیمه می باشد بیمه ها می توانند به عنوان یک بازوی اجرایی در تجویز و مصرف منطقی دارو کمک نمایند.

وی با توجه به اینکه بیمه ها ساختار مبتنی بر اقتصاد دارند، اظهار داشت: در موضوع تجویز مصرف منطقی دارو، سلامت از منظر اقتصادی نیز  اهمیت ویژه ای برخوردار است‌.

مسئول کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو افزود: طبیعتا اگر معیارها و شاخص های تجویز مصرف منطقی دارو و اصول اولیه رعایت شود کمک می کند به اینکه عوارض و لطمات مرتبط به سلامتی کاهش پیدا می کند و در نتیجه بار مالی کمتر ی را متحمل شود.

گفتنی است، این کنفرانس بین المللی با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو به عنوان مهمترین سیاست گذار حوزه دارو و متخصصان این حوزه برگزار خواهد شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید