کنیخزگ ریگرا فضاپیمایی بر روی چهار چرخ

0

کنیخزگ ریگرا فضاپیمایی بر روی چهار چرخ

یکی از دلایلی که نمایشگاه خودرو ژنو را به جذاب ترین نمایشگاه خودرو جهان تبدیل کرده است تعداد بیشمار سوپر خودرو ها و ابر خودرو هایی است که در این نمایشگاه رونمایی می شوند. در حالی که هنوز عظمت و قدرت بوگاتی شیرون اذهان عمومی را مورد توجه قرار داده است و بسیاری از طرفداران دنیای خودرو مبهوت زیبایی و مشخصات خیره کننده آن هستند یک شرکت سوئدی با رونمایی از خودروی جدید خود به همگان یادآوری کرد که اعداد و ارقامی که خودروی جدید بوگاتی از آنها بهرمند است نهایی ترین حالت تکامل یک خودرو نیستند و مشخصات شگفت آوری درباره خودروی منحصر بفرد خود به نمایش گذاشت. شرکت کنیخزگ خودروی ریگرا که سال ها بود منتظر رونمایی رسمی آن بودیم را بالاخره در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشت. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به مشخصات و طراحی این ابر خودروی خاص بیاندازیم.

کنیخزگ برای نمایشگاه خودروی ژنو امسال بیش از یک خودرو برای رونمایی آماده کرده است ولی یکی از آنها بیشتر از بقیه چشم ها را به سمت خود خیره کرده و آن هم خودرویی است که سال گذشته در نمایشگاه ژنو نمونه اولیه آن به نمایش در آمده بود. کنیخزگ ریگرا یک ابر خودروی هایبریدی است که بنا بر ادعای این شرکت سوئدی قادر به تولید 1500 اسب بخار است و رقابت بسیار نزدیکی با خودروی جدید بوگاتی یعنی بوگاتی شیرون دارد. اما تفاوت اصلی ریگرا با رقیب سرسخت خود در وزن آنهاست، ریگرا تنها 1590 کیلوگرم وزن دارد و این درحالیست که بوگاتی شیرون تقریبا 500 کیلوگرم سنگین تر از این خودرو می باشد.

اگر از طرفداران محیط زیست نباشیم و پیشرانه پرخور بوگاتی را با پیشرانه هایبرید و بسیار کم مصرف تر کنیخزگ ریگرا مقایسه نکنیم، وزن تقریبا تنها قسمتی است که برتری مطلق کنیخزگ ریگرا نسبت به بوگاتی شیرون در آن مشخص است. اگرچه در سرعت و شتاب گیری این دو خودرو میتوانند پا به پای هم به رقابت بپردازند و حتی ریگرا سریع تر به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت می رسد اما در شتاب 0 تا 100 این خودرو 0.3 ثانیه کندتر از بوگاتی شیرون است و برای رسیدن به این سرعت به 2.8 ثانیه زمان احتیاج دارد. برای رسیدن به 200 کیلومتر بر ساعت هم ریگرا 6.6 ثانیه زمان نیاز دارد و شیرون تنها 0.1 ثانیه سریع تر است، اما شتاب ثانویه کنیخزگ ریگرا بسیار سریع تر از بوگاتی شیرون می باشد بطوریکه برای رسیده به 300 کیلومتر بر ساعت از حالت سکون 2.6 سریعتر است و در 10.5 ثانیه به این سرعت میرسد و این پایان داستان نیست، ریگرا مانند برادران بزرگتر خود تشنه رسیدن به سرعت400 کیلومتر بر ساعت است و تنها در 20 ثانیه به این سرعت وحشتناک دست پیدا میکند!

در حالی که ریگرا ستاره غرفه کنیخزگ در نمایشگاه امسال است اما کنیخزگ از خودرو های سری نهایی اگرا (Agera Final series) نیز رونمایی کرده است. سال گذشته در نمایشگاه خودرو ژنو کنیخزگ آگرا آر اس (Agera RS) معرفی شد و در بازه زمانی 10 ماه تمامی 25 نسخه پیشبینی شده برای تولید این خودرو به فروش رسید و همین باعث شد تا سریع ترین فروش خودرو های شرکت کنیخزگ با این مدل رقم بخورد و از این رو این خودرو ساز سوئدی تصمیم گرفت تا با سه نسخه ویژه با خودرو های مدل اگرا آر اس خداحافظی کند. نسخه ای که در نمایشگاه ژنو امسال به نمایش گذاشته شد خودرویی بود که با نام یک از یک (One of 1) معرفی شد و کاملا بر طبق خواسته های صاحب آن خودرو و در نزدیک ترین سطح عملکرد به مدل One:1 ساخته شده است. صاحب این خودرو همچنین سقف جدا شونده و قابل نگه داری در محفظه ای در داخل خودرو نیز برای آن سفارش داده بود. خودروی یک از یک پیشرانه اگرا آر اس را به امانت گرفته اما با کمک بروز رسانی هایی که بر روی آن انجام گرفته است قادر به تولید 1341 اسب بخار شده که نزدیک به 200 اسب بخار بیشتر از مدل قبلی می باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید