کوالکام اسنپدراگون 821 با ارتقای جزئی رسما معرفی شد

0

کوالکام اسنپدراگون 821 با ارتقای جزئی رسما معرفی شد

پس از معرفی اسنپدراگون 820 و روانه شدن پرچمداران امسال با این چیپست قدرتمند، شایعات در مورد چیپست جدید کمپانی کوالکام آغاز شد و شایعات و گزارشاتی در مورد این چیپست منتشر شد. اما در یک ماه اخیر گزارشات داغ تر شد تا نهایتا روز گذشته کوالکام چیپست جدید خود را رسما رونمایی کرد. همان طور که پیش بینی میشد نام چیپست جدید کوالکام، اسنپدراگون 821 است و در حالی که نسبت به اسنپدراگون 820 پیشرفت زیادی نداشته است، اما به هر حال در حال حاضر به عنوان قدرتمند ترین چیپست گوشی های موبایل محسوب میشود. در ادامه بیشتر با جزئیات اسنپدراگون 821 آشنا خواهیم شد.

 

 همان طور که گفته شد، اسنپدراگون 821 نسبت به نسخه ی قبل پیشرفت عظیمی نداشته است و نسبت به این چیپست، یک ارتقای جزئی محسوب میشود. به واسطه ی همین ارتقای جزئی، عملکرد اسنپدراگون 821 به مقدار اندکی افزایش یافته است و کارایی بهتری از اسنپدراگون 820 که بی شک محبوب ترین چیپست در بین کاربران و البته سازندگان در سال 2016 است، را داراست. طبق ادعای کوالکام، اسنپدراگون 821 نسبت به اسنپدراگون 820 افزایش قدرت حدودا 10 در صدی داشته است که این به لطف اندک فرکانس بالاتر و پردازنده و چیپ گرافیکی صورت گرفته است. در ادامه مقایسه ای بین اسنپدراگون 820 و 821 انجام شده است.

اسنپدراگون 821

پردازنده: (راندمان بالا) 2 هسته با فرکانس 2.4GHz

پردازنده: (راندمان پائین) 2 هسته با فرکانس 2GHz

پردازنده گرافیکی: حدودا 650MHz

اسنپدراگون 820

پردازنده: (راندمان بالا) 2 هسته با فرکانس 2.2GHz

پردازنده: (راندمان پائین) 2 هسته با فرکانس 1.6GHz

پردازنده گرافیکی: حدودا 624MHz

کمپانی کوالکام مشخص نکرده است که آیا تفاوت دیگری بین دو چیپست وجود دارد یا خیر اما طبیعتا میدانیم که اسنپدراگون 821 نسخه ی بهبود یافته ی اسنپدراگون 820 است. اما در هر صورت نتایج تست چیپست جدید ارائه خواهد شد و تا آن زمان میتوانیم نگاهی دقیق تر به چیپست جدید کوالکام داشته باشیم و ببینیم اسنپدراگون 821 در عمل چگونه ظاهر خواهد شد. این اولین بار نیست که کوالکام چیپستی با تغییرات جزئی را روانه ی بازار میکند و پیش از این نیز به عنوان مثال، اسنپدراگون 801 نسخه ی بهبود یافته ی اسنپدراگون 800 بود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی کوالکام، اسنپدراگون 821 در دستگاه هایی که در نیمه ی دوم سال عرضه خواهند شد جای خواهد گرفت. به احتمال زیاد، گلکسی نوت 7 دست کم دارای نسخه ای با اسنپدراگون 821 خواهد بود. همچنین جایگزین ال جی V10 نیز احتمالا از این چیپست بهره مند خواهد شد. نکسوس 2016 که احتمالا اچ تی سی آن را خواهد ساخت نیز میتواند کاندیدای استفاده کننده از این چیپست باشد. علاوه بر این ها، کوالکام اعلام کرده است که اسنپدراگون 821 برای واقعیت مجازی آماده است و میتواند سازگاری خوبی با گوشی ها و دستگاه های جدید که از فناوری واقعیت مجازی بهره مند هستند، داشته باشد. به زودی شاهد جزئیات بیشتری از اسنپدراگون 821 خواهیم بود. نظر شما درباره ی چیپست جدید کوالکام چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید