کوجیما خداحافظی کرد، کونامی: کوجیما هنوز با ماست!

0

کوجیما خداحافظی کرد، کونامی: کوجیما هنوز با ماست!

داستان جدایی کوجیما از کونامی، اکنون حتی فرسایشی تر از قصه ی جدایی نادر از سیمین به نظر می رسد (!) و از شواهد امر بر می آید که این قصه همچنان ادامه دارد. پس از کنسل شدن پروسه ی ساخت نسخه ی جدید سری Silent Hill که قرار بود توسط همکاری مشترک کوجیما و کارگردان صاحب سبک سینمای جهان یعنی گیلرمو دل تورو ساخته شود، شایعات مبتنی بر اختلاف شدید کوجیما و سران کونامی بالا گرفت و با برداشته شدن نام کوجیما از کاور بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain قضایا تا حد قابل ملاحظه ای جدی تر از قبل شد. حتی پس از انتشار این بازی در بازار، کونامی ویدیویی را با محوریت حضور کوجیما بر روی وب سایت رسمی خود قرار داد که بسیاری از ناظران اعتقاد داشتند که طی آن کوجیما به شکل غیر مستقیم از هواداران سری متال گیر خداحافظی کرده است. با این حال نکته ی جالب قضیه این جاست که تا این لحظه هیچ کدام از طرفین ماجرا یعنی سران کونامی و همچنین جناب هیدئو کوجیما به شکل واضح با این قضیه برخورد نکرده اند و همواره در انظار عمومی جوری رفتار کرده اند که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است!

روز گذشته مجله ی نیویورکر گزارشی را منتشر کرد که محتویات آن نشان از جدایی رسمی کوجیما از کونامی و خداحافاظی او با همکاران خود در این شرکت داشت و حتی نویسنده ی این گزارش یعنی سیمون پارکر امروز تصویری را در حساب تویتری خود منتشر ساخت که گفته می شود به مهمانی خداحافظی کوجیما که در شرکت کونامی برگزار شده است مربوط می شود. طبق این گفته ها به نظر می رسد که آقای کوجیما حدود دو هفته قبل و در تاریخ نهم اکتبر، پس از برگزاری این مراسم شرکت کونامی را پس از سال ها فعالیت در آن ترک کرده است.

 hideo-kojima

تصویری که به مهمانی خداحافظی کوجیما از کونامی مرتبط شده است

 با این حال سران کونامی همچنان زیر بار این جدایی (که بر اساس اخبار شنیده شده در طی ماه های اخیر کاملاً محتمل به نظر می رسد) نمی روند و مدعی هستند که نام هیدئو کوجیما هنوز در لیست کارکنان شرکت کونامی وجود دارد و او هنوز از این شرکت جدا نشده است. آن ها همچنین از برگزاری مهمانی خداحافظی آقای کوجیما در مقر شرکت خود، کاملاً ابراز بی اطلاعی می کنند و معتقدند که روند ساخت بازی های کامپیوتری روندی فرسایشی و طولانی است و شاید کارکنان این شرکت پس از پایان مراحل ساخت بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain اقدام به برگزاری این جشن کرده باشند! آن ها همچنین اعلام کرده اند که کوجیما اکنون در یک مرخصی طولانی مدت به سر می برد تا خستگی ساخت آخرین نسخه از سری متال گیر را از تن به در کند. به هر حال اعضای کونامی و خود هیدئو کوجیما تا کنون به شکل رسمی جدایی شان از یکدیگر را اعلام نکرده اند و هیچ مشخص نیست که این موش و گربه بازی تا به کجا ادامه خواهد داشت. به هر حال فروش خیره کننده ی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain سود سرشاری را به جیب سران کونامی سرازیر کرده است و آن ها شاید برای تداوم بخشیدن به این روند سود دهی در فکر تجدید نظر در تصمیمات خود باشند. حتی گفته می شود که کوجیما تا پایان سال جاری میلادی با شرکت کونامی قرار داد رسمی دارد و در این فاصله شاید شاهد وقوع اتفاقات تازه ای باشیم. اما هر چه جلو تر می رویم جدایی کوجیما از کونامی رنگ واقعی تری به خود می گیرد و محتمل تر از قبل به نظر می رسد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید