کورتانا دیگر به شما اجازه ی جستجو در گوگل را نمیدهد

0

کورتانا دیگر به شما اجازه ی جستجو در گوگل را نمیدهد

اگر از کاربران ویندوز 10 مایکروسافت باشید مطمئنا دستیار صوتی محبوب این سیستم عامل توجه شما را جلب کرده است و از آن استفاده هایی نیز برده اید و متوجه شده اید که کورتانا از موتور های جستجوی مختلفی پشتیبانی میکرد و این شما بوید که مشخص کردید که کورتانا ، دیتابیس کدامیک از موتورهای جستجو را برای شما کند و کاو کند. بدون شک اکنون گوگل نه تنها در بخش موتور جستجو که رقیب بینگ مایکروسافت است، بلکه گوگل در بسیاری از زمینه ها به رقیب شماره ی یک مایکروسافت تبدیل شده است و این دو از هیچ کاری برای داغ تر شدن این رقابت دریغ نمیکنند. اکنون مایکروسافت اعلام کرده است که از این پس کورتانا فقط نتایج موتور جستجوری بینگ را در اختیار کاربران قرار میدهد.

 

این خبر که مایکروسافت دیگر اجازه نمیدهد که شما توسط کورتانا در گوگل جستجو کنید چندان هم خبر غافل گیر کننده ای به شمار نمیرود. در حالی که این دستیار صوتی از موتورهای جستجوی شخص ثالث در ویندوز 10 پشتیبانی میکرد، مایکروسافت این هفته اعلام کرد که به دلیل اینکه نتایج به دست آمده از موتور های جستجوی شخص ثالت میتوانند خطرآمیز باشند و غیرقابل پیشبینی و غیر قابل اعتماد هستند، از این رو برای کاهش این خطرات و اینکه همه چیز به درستی کار کند، مایکروسافت از این پس به کورتانا اجازه خواهد داد که فقط از موتور جستجوی بینگ استفاده کند و همچنین فقط توسط مرورگر Edge آنها را به نمایش بگذارد.

در حال حاضر شاهد این هستیم که ویندوز 10 به نوعی کاربران را مجاب به استفاده از این نسخه از ویندوز مایکروسافت میکند، به طوری که همان گونه که میبینیم، بسیاری از ویژگی های جذاب برای سیستم عامل ویندوز از جمله DirectX 12، به انحصار ویندوز 10 در آمده اند و حتی کورتانا نیز یکی دیگر از ویژگی های انحصاری ویندوز 10 است و مایکروسافت قصد دارد با سیاست انحصار گرایی، ویندوز 10 را با سرعت بیشتری بین کاربران جا بیاندازد. حتی برخی برنامه نویسان نیز نرم افزار های خود را فقط با ویندوز 10 سازگار میکنند. با اینکه در توجیه ارائه شده از سوی مایکروسافت میتوان اینگونه برداشت کرد که کمپانی به فکر تجربه ی هر چه بهتر کاربران از کورتانا و ویندوز 10 است اما دلیل موجهی برای انحصاری کردن مرورگر Edge برای دستیار صوتی کورتانا وجود ندارد.

البته این بدین معنا نیست که شما نمیتوانید به عنوان مثال از گوگل کروم یا فایرفاکس به عنوان مرورگر اصلی ویندوز 10 استفاده کنید و همچنان مثل سابق این امکان ویندوز 10 وجود خواهد داشت و انحصاری بودن Edge فقط برای کورتانا است تا نتایج بینگ را در این مرورگر به نمایش بگذارد. با توجه به تعداد کاربرانی که از ویندوز 10 و کورتانا استفاده میکنند میتوان اینگونه پیشبینی کرد که به زودی شاهد افزایش آمار مربوط به جستجو ها در بینگ باشیم و رقابت بین گوگل و مایکروسافت در بخش موتور های جستجو جذاب تر از قبل شود.

نظر شما درباره این اقدام مایکروسافت چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید