کورتانا قابلیت همگام سازی اعلانات اندروید و ویندوز 10 را دریافت کرد

0

کورتانا قابلیت همگام سازی اعلانات اندروید و ویندوز 10 را دریافت کرد

مایکروسافت هنگام معرفی ویندوز 10 از برنامه های خود برای تبدیل ویندوز 10 به یک پلتفرم جامع و یکپارچه سخن میگفت و غول نرم افزاری جهان در این مدت تمام سعی خود را کرده است که کاربران را به ویندوز 10 بکشاند و با این نسخه کاربران را از دیگر پلتفرم ها بی نیاز کند. با اینکه تلاش اصلی ردموندی ها برای یکپارچه سازی نسخه ی موبایل ویندوز 10 با نسخه ی دسکتاپ بود اما به دلیل ندرخشیدن ویندوز 10 موبایل تلاش های مایکروسافت چندان به چشم نیامد. اما در این قسمت مایکروسافت دیگر پلتفرم های موبایل را فراموش نکرد و به سراغ هماهنگ سازی ویندوز 10 با دو پلتفرم پر طرفدار گوشی های هوشمند یعنی اندروید و iOS رفت و اپلیکیشن های و ویژگی های خوبی را برای این دو سیستم عامل به ویندوز 10 اضافه کرد.

 

اما در واقع مایکروسافت فقط به اضافه کردن ویژگی هایی برای اندروید و iOS بسنده نکرد و بسیاری از برنامه های خود را برای این دو پلتفرم نیز توسعه داد تا کاربران را بیش از پیش جذب ویندوز 10 کند. همان طور که میدانید یکی از ویژگی های جذاب ویندوز 10، دستیار صوتی هوشمند کورتانا است. کورتانا اولین بار ویندوزفون 8.1 ظاهر شد و از همان ابتدا تبدیل به یک رقیب قدرتمند برای دستیار های با سابقه ای مانند سیری اپل شد. کورتانا با موتور جستجوی بینگ یکپارچه شده تا به بهترین شکل نیاز کاربران را بر طرف کند و در نهایت همان طور که انتظار میرفت کورتانا به ویندوز 10 دسکتاپ نیز اضافه شد.

حال مایکروسافت یک ویژگی جدید را به ویندوز اضافه کرده است که پیش از این در بیلد 2016 آن را با نام “همگام سازی اعلانات” شناخته بودیم. اکنون سرانجام مایکروسافت این قابلیت را به صورت آزمایشی به نسخه ی اینسایدر ویندوز 10 اضافه کرده است. همگام سازی اعلانات دقیقا کاری را میکند که از اسمش پیداست. هنگامی که شما کورتانا را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید میتوانید تمامی اعلانات گوشی یا تبلت اندرویدی خود را بر روی ویندوز 10 همگام سازی و مشاهده کنید.

برای همگام سازی اعلانات نیاز به انچام چند کار دارید. اولین اینکه این ویژگی برای نسخه ی عمومی ویندوز 10 بیلد 1511 در دسترس نیست. بنابراین ابتدا شما باید عضو اینسایدر شوید و ویندوز 10 خود را به بیلد 14342 به روزرسانی کنید. سپس باید نسخه ی اندرویدی کورتانا را برای گوشی خود دانلود کنید. در نهایت نسخه ی اندروید گوشی شما باید 5.1 یا بالاتر باشد.

اولین باری که کورتانا را نصب کردید، نیاز به این دارید که به تنظیمات این برنامه رفته و همگام سازی اعلانات را فعال کنید. تنظیمات به اندازه ی کافی مشخص هستند و نحوه ی نمایش اعلانات را برای هر اپلیکیشن را میتوانید مشخص کنید. پس از فعال سازی، اعلانات گوشی خود را بر روی ویندوز 10 مشاهده خواهید کرد. لازم به ذکر است اکانت مایکروسافتی که داخل گوشی وارد میکنید با اکانتی که در ویندوز 10 وارد شده باید یکسان باشد.

عملکرد کلی نمایش اعلانات در این قابلیت بسیار شبیه به دیگر برنامه ها مانند AirDroid و Pushbullet است اما به هر حال بومی بودن این ویژگی به این معناست که شما دیگر نیازی به استفاده از برنامه های جانبی ندارید. همگام سازی اعلانات در ویندوز 10 به نظر میرسد از قابلیت های متعددی برخوردار نیست و شما کار زیادی با اعلانات نمیتوانید انجام دهید اما پیش بینی میشود در بروزرسانی های آینده مایکروسافت ویژگی های بیشتری را به این قابلیت اضافه کند. گزارش شده است که تحویل اعلانات از گوشی تا ویندوز تنها چند ثانیه طول میکشد که بسیار خوب به نظر میرسد.

نظر خود را مورد این ویژگی با ما به اشتراک بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید