کوروت الکتریکی رکورد حداکثر سرعت خودروهای برقی را شکست + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان به نقل از زومیت، شرکت خودروسازی آمریکایی جِنوویشن (Genovation) موفق شد رکورد جدیدی را برای حداکثر سرعت یک خودروی تمام الکتریکی به جای گذارد. این شرکت به واسطه‌ نسخه‌ تمام الکتریکی شورولت کوروت، موفق به ثبت رکورد ۳۳۰.۸ کیلومتر بر ساعت در ایستگاه فضایی کندی شد.

کوروت الکتریکی رکورد حداکثر سرعت خودروهای برقی را شکست + عکس

جنوویشن تمام قطعات متعلق به پیشرانه‌ ۷ لیتری و ۵۰۵ اسب بخاری و سیستم انتقال قدرت کوروت را حذف کرده تا قطعات لازم سیستم پیشران برقی را در خودرو نصب کند. این کوروت برقی از بسته‌ی باتری ۳۳ کیلووات ساعتی در کنار دو موتور الکتریکی بهره می‌برد. بدین ترتیب کوروت الکتریکی به توانی برابر با ۶۰۰ اسب بخار و گشتاور ۶۳۷ نیوتن‌متری رسیده که آن را از نسخه‌ استاندارد و بنزینی این خودرو توانمندتر و سریع‌تر می‌کند.

جنوویشن اطلاعاتی در خصوص وزن نهایی خودرو اعلام نکرده است. اما می‌دانیم که مهندسان این شرکت موفق شدند نسبت وزن ۵۰-۵۰ را در این خودرو حفظ کنند. این موضوع بدین معنی است که کوروت الکتریکی فرمان‌پذیری مشابهی با برادر بنزینی خود خواهد داشت.

جنوویشن پیش‌تر و در ماه فوریه موفق شده بود با کوروت الکتریکی به رکورد ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. حال این شرکت پس از  ماه رکورد خود را به میزان ۳۰ کیلومتر بر ساعت ارتقا داده است.

نبود جعبه‌دنده در سیستم انتقال قدرت خودروهای برقی باعث شده است تا این دسته از وسایل نقلیه همواره در زمینه‌ حداکثر سرعت توان رقابت با انواع بنزینی را نداشته باشند. با این حال با پیشرفت تکنولوژی ارایه‌ راه‌کارها‌ی جدید، خودروهای برقی نیز روزبروز در حال سریع‌تر شدن هستند.

پیش‌تر شرکت ریماک در کرواسی، ادعای ثبت رکورد ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت را با خودروی برقی خود موسوم به کانسپت ۱ را کرده بود. اما هنوز صحت این موضوع تایید نشده و بدین ترتیب شورولت کوروت برقی جنوویشن صاحب رکورد بیشتری میزان حداکثر سرعت در میان خودروهای الکتریکی را داراست.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید