کوچک‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین چهارچرخه جهان

0

گیگر :

از نظر فنی این وسیله نقلیه که پاد‌راید نام دارد، اتومبیل محسوب نمی‌شود؛ اما مطمئناً چیزی بیشتر از یک چهارچرخه با دستیار الکتریکی است.

نتیجه نهایی این چهارچرخه با دستیار الکتریکی و پوسته‌ای کاملاً بسته که پادراید (PodRide) نام گرفته، وسیله نقلیه‌ای شبیه اتومبیل است که تنها ظرفیت یک سرنشین را دارد. این اتومبیل توسط یک مهندس سوئدی به نام مایکل شلمان ساخته شده که به دنبال جایگزینی ایمن‌تر و راحت‌تر برای دوچرخه‌های معمولی بوده است. وی جایگزینی می‌خواسته که بتوان در زمستان‌های سرد سوئد مورد استفاده قرار داد. کل قسمت بالای پوسته به سمت جلو برمی‌گردد و باعث می‌شود سوار شدن و پیاده شدن از این اتومبیل راحت‌تر باشد. زمانی که پوسته را ببندید، از عوامل محیطی در امان خواهید بود. همچنین سیستم‌های تعلیق جلو و عقب این اتومبیل، عبور از روی برجستگی‌های جاده را نرم‌تر می‌کنند. این اتومبیل با به‌کارگیری موتورش، ۱۵ مایل در ساعت سرعت دارد و محدوده مسافتی بیش از ۳۷ مایل را با یک بار شارژ طی می‌کند.

شلمان اتومبیل پادراید را در سایت ایندیگو قرار داده و امیدوار است سرمایه موردنیاز برای تولید دستورالعمل‌ها و مجموعه‌های موردنیاز برای دیگران را جمع‌آوری کند. ظاهراً کاربران این سایت به این اتومبیل علاقه نشان داده‌اند و وی موفق شده ۱۸۲ درصد از سرمایه هدف خود یعنی ۳۰ هزار دلار را به دست آورد. در واقع با اشتراک در این سرمایه‌گذاری، می‌توانید به هنگام خرید پادراید تخفیف بگیرید. وی امیدوار است پاییز سال ۲۰۱۶ اتومبیل خود را با قیمتی بین ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار به فروش برساند.

 

شما منتشر کنید در

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید