کپی‌برداری گوشی‌های هوشمند از پرینترهای سه‌بعدی

0

گیگر :

به کمک آزمایشی که به هیچ عنوان نگرانی‌های در رابطه با پرینتر‌های سه‌بعدی بیشتر نخواهد کرد، محققان در دانشگاه کالیفرنیا ثابت کردند که می‌توانند مدل‌های سه‌بعدی را کپی برداری کنند.
کار کپی برداری به شدت دقیق است و تنها با ضبط صدایی که یک پرینتر سه‌بعدی در حین ساخت مدل از خود در می‌آورد صورت می‌گیرد.

سرووها(servos)، پمپ‌ها و اکسترودر‌ها سمفونی از صداهای مکانیکی در یک پرینتر سه‌بعدی حال پرینت گرفتن ایجاد می‌کنند. تمام آن صداها قصه از چگونه حرکت کردن هِد پرینتر به اطراف و همچنین مقدار رشته‌ی پلاستیکی در حال بیرون آمدن از خروجی پرینتر در هر حرکت را می‌گویند.

مدل‌های سه‌بعدی می‌توانند رمزگذاری و بصورت الکترونیکی محافظت شوند تا دانلود، باز یا به پرینتر سه‌بعدی فرستاده نشوند که در حفظ مالکیت معنوی کمک می‌کند. اما حال که همه امروزه گوشی هوشمند با خود حمل می‌کنند، کار زیادی برای جلوگیری از اینکه کسی بصورت مخفیانه صدای پرینتر سه‌بعدی را در حال کار کردن ضبط نکند نمی‌شود انجام داد. البته باید مطمئن شوند که تمام روند پرینت را ضبط کرده‌اند، که گاهی اوقات چندین روز طول می‌کشد.

این گروه از محققان در Advanced Integrated Cyber-Physical Systems Lab دانشگاه کالیفرنیا که توسط Mohammad Al Faruque هدایت می‌شود توانستند که یک شی کلید شکل را با دقت ۹۰ درصد به کمک روش کپی برداری و و پردازش که ایجاد کرده بودند بازسازی کنند.


cover

پاسخ دهید