گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر

0

شاید رویا هر شخصی این باشد که بعد از اتمام دوران دانش آموزی خود به یکی از برترین دانشگاه‌های جهان راه یابد و تحصیلات خود را در بالاترین سطح ممکن ادامه دهد.

1-دانشگاه شیکاگو آمریکا (شهریه سالانه57711 دلار)

دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی در شهر شیکاگو است که یک انجمن اجتماعی در سال 1890 میلادی اقدام به احداث این دانشگاه کردند و 2 سال بعد اولین کلاس در این دانشگاه برگزار شد.

گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر

گروه فیزیک دانشگاه شیگاگو اولین دانشمندانی در جهان بودند که بر روی واکنش‌های هسته‌ای تحقیق کردند و همچنین این دانشگاه میزبان بزرگترین انتشارات دانشگاهی در آمریکا است.

2-دانشگاه جان هاپکینس آمریکا (شهریه سالانه 57820  دلار)

دانشگاه جان هاپکینس  یک دانشگاه غیر انتفاعی که در با لتیمور آمریکا واقع شد.

این دانشگاه  در سال 1876 میلادی یعنی 3 سال بعد مرگ جان هاپکینس تاسیس شده در واقع این دانشگاه با پولی که از جان هاپکینس به جا مانده بود ساخته شده که در آن زمان چیزی حدود 7 میلیون دلار بوده است ساخته شده است. دانشگاه جان هاپکینس در بخش علوم طبیعی بسیار شناخته شده است و برای31 سال متوالی به عنوان گران قیمت ترین دانشگاه در زمینه‌های علمی پزشکی و مهندسی شناخته شده است.

گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر

3-کالج پارسونز آمریکا (شهریه سالانه 57910  دلار)

کالج خصوصی پارسونز یک کالج مخصوص طراحی در شهر نیویورک است این کالج در سال 1896 میلادی تاسیس شد و در ابتدا کالج چیس نامیده شد و بعد از آن به کالج هنرهای نیویورک تغییر نام داد و در حال حاضر یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های هنر و طراحی در جهان است.

گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر

4-کالج دارتموت آمریکا (شهریه سالانه 57996  دلار)

کالج دارتموت یک کالج خصوصی تحقیقاتی در نیوهمپشایر است و یکی از 9  کالج است که قبل از انقلاب آمریکا یعنی در زمان استعمار انگلستان تاسیس شده است و تا به حال 3 نفر از این کالج قدیمی موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند.

گران ترین دانشگاه های جهان را بشناسید+ تصاویر

5-کالج کلرمونت مکیکن (شهریه سالانه 58065  دلار)

 یک کالج خصوصی هنرهای آزاد در کلرمونت در کالیفرنیا است این کالج در ابتدا به عنوان یک کالج مردانه در سال 1946 میلادی تاسیس شد و از سال 1976 میلادی شرع به پذیرش بانوان کرد و نکته جالب در خصوص این دانشگاه این است که پایین ترین میزان پذیرش دانشجو در جهان را داراست یعنی در سال تعداد دانشجوهایی که پذیرش میکند به تعداد انگشتان یک دست نمیرسد.

5دانشگاه وسلین (شهریه سالانه 58502  دلار)

میدلتون در کانکتیکات آمریکا است این دانشگاه در سال 1831 میلادی توسط کلیسای متودیست تاسیس شد و تمرکز این مرکز اموزشی،موزش در مقطع کارشناسی در رشته های هنر و علوم پایه است و دومین دانشگاه در جهان از نظر تربیت دانشجو در مقطع دکتری است.

4-دانشگاه کلمبیا(شهریه سالانه 58742  دلار)

نام کامل این دانشگاه-دانشگاه  کلمبیا شهر نیویورک است، اما عموما این دانشگاه را به نام دانشگاه کلمبیا می‌شناسند و یکی از 9 کالج  دوران استعمار انگلستان است و همچنین قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا است. دانشگاه کلمبیا در سال 1754 در قالب یک منشور سلطنتی با نام کینگ کالج تاسیس شد. 

و در سال 1784 به دانشگاه کلمبیا تغییر نام داد. 98 نفر از برندگان جایزه نوبل و جایزه سالانه پولیترز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و یکی از برجسته  ترین دانشگاه‌های جهان است.

3-کالج هاروی ماد (شهریه سالانه 58913  دلار)

کالج هاروی ماد یک کالج هنرهای لیبرال خصوصی است که در سال 1955 از طریق یک صندوق خانوادگی به نام هاروی ماد تاسیس شد این کالج در کلرمونت کالیفرنیا واقع شده و با دانشگاه کلرمونت در هم آمیخته است و یکی از گرانترین کالج‌های دنیا محسوب میشود.

2-دانشگاه نیویورک (شهریه سالانه 59337  دلار)

دانشگاه نیویورک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در منهتن نیویورک واقع شده است  و در سال 1831 تاسیس شده است و یکی مهمترین مراکز تحصیل آنلاین در جهان است.

از افتخارات این دانشگاه می‌توان به 36 جایزه نوبل،16 جایزه پولیتزر و همچنین 10 مدال ملی علوم اشاره کرد.

1-کالج سارا لاورنس(شهریه سالانه 59337  دلار)

کالج سارا لاورنس یک کالج هنرهای لیبران خصوصی در یانکرز ایالت نیویورک است که در سال 1926 توسط  ویلیام ون دوزر لارنس تاسیس شد و بعد از فوت همسرش نام این کالج را کالج  سارا لاورنس نامید این کالج از لحاظ سطح علمی با دانشگاه معتبری هم چون آکسفورد و کمبریج رقابت می‌کند و در زمینه‌های علوم انسانی،  نویسندگی و هنرهای نمایشی بسیار پیشرو است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید