گراهام: باید تمامی 10هزار نظامی امریکایی در “افغانستان” باقی بمانند

0

خبرگزاری میزان – “لیندسی گراهام”نامزد حزب جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حضور پنج هزار و 500 سرباز آمریکایی در افغانستان پس از 2016 را کافی نمی‌داند.

گراهام: باید تمامی 10هزار نظامی امریکایی در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “لیندسی گراهام” نامزد حزب جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حضور پنج هزار و 500 سرباز آمریکایی در افغانستان پس از 2016 را کافی نمی‌داند.
 
این سناتور جمهوریخواه با انتقاد از باراک اوباما می‌گوید که کاخ سفید از میان نزدیک به 10 هزار سرباز آمریکایی نباید هیچ سربازی را از افغانستان خارج کند؛ زیرا تندروان در افغانستان درحال جسورشدن هستند.
 
درهمین حال دبیر کل سازمان‌ ملل ‌متحد تصمیم باراک اوباما برای حفظ هزاران سرباز آمریکایی پس از سال آیندۀ میلادی در افغانستان را یک تصمیم درست و به‌ جا می‌داند.
 
بان‌کی مون با استقبال از این تصمیم می‌گوید که امید است تا پس از این از میزان حملات تروریستی در افغانستان کاسته شود.
 
بان‌کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت: رئیس‌جمهور اوباما همانگونه که تصمیم گرفته بود اعلام کرد که می‌خواهد تا شمار معینی از سربازان آمریکایی را در افغانستان نگاه دارد. من درباره این تصمیم از سوی حکومت آمریکا آگاه شده بودم و از آن استقبال می‌کنم.
 
وی افزود: اگر در افغانستان ثبات نباشد و مردم نسبت به آینده نگران باشند، بسیاری از شهروندان این کشور ناگزیر به ‌فرار به ‌کشورهای دیگر خواهند شد.
 
بان‌کی مون ادامه داد: حضور نیروهای آمریکایی در اوضاع کنونی ممکن است یک اقدام عملی برای نگهداری ثبات سیاسی و تأمین امنیت مردم در برابر حملات تروریستی کنونی باشد، زیرا در غیر این صورت شمار زیادی از شهروندان افغانستان ناگزیر به فرار از کشورشان خواهند شد.
 
درهمین حال مقام‌های ارشد روسیه برای چندمین‌بار نگرانی‌ خود را از حضور تروریست‌ها به ‌ویژه داعش در افغانستان ابراز می‌کنند. آنان می‌گویند که داعش در تلاش برای دست‌یافتن به جمهوریت‌های آسیایی میانه است.
 
اوباما در تازه‌ترین سخنرانی خود اعلام کرد که 5 هزار و 500 سرباز آمریکایی پس از سال 2016 در افغانستان باقی خواهند و ماند و به نیروهای امنیتی این کشور کمک خواهند کرد.
 
این تصمیم با استقبال جکومت وحدت ملی افغانستان و نگرانی روس‌ها تا این لحظه همراه بوده است.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید