گربه مومیایی عهد فراعنه مصر + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،باستان‌شناسان ترکیه در یک انبار قدیمی در نیغده ترکیه مومیایی عجیبی کشف کردند. مومیایی کشف شده موجودی دارای دندان‌های تیز و دمی شلاقی بوده که کارشناسان حیات‌وحش نتوانسته‌اند آن را به هیچ‌گونه‌ای از جانداران نسبت دهند.
دکتر لیدیا مک نایت از کارشناسان دانشگاه منچستر می‌گوید، در نخستین نگاه به مومیایی آن را می‌توان موجودی شبیه به گربه‌های امروزی دانست؛ اما برخی از اندام‌های آن با گربه‌های امروزی متفاوت هستند. طول بدن این حیوان مرموز به یک متر می‌رسد که برای یک گربه اهلی غیرعادی است.

گربه مومیایی عهد فراعنه مصر + عکس

این فرضیه وجود دارد که مومیایی شاید متعلق به گربه‌ای در عهد فراعنه مصر باشد.

در حال حاضر باستان‌شناسان زیادی در حال انجام تحقیقات بیشتری روی این مومیایی هستند. این مومیایی در زیرزمین یک انبار کشف شده است. دکتر آیدین توپکو استاد تاریخ طبیعی می‌گوید: در حال بررسی تصاویر مومیایی هستیم که به نظر می‌رسد گوشتخوار بوده است. جمجمه حیوان مرموز شباهت‌های خاصی به یک گربه دارد اما طول بدن و شکل دم آن بسیار متفاوت است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید