گردش در کشتی مرگ (معرفی بازی The Ship: Remasted)

0

گردش در کشتی مرگ (معرفی بازی The Ship: Remasted)

این روز ها بحث دوباره سازی یا باز سازی بازی های کامپیوتری قدیمی بسیار داغ تر از قبل به نظر می رسد و می توان گفت که دیگر روند باز سازی بازی های قدیمی شامل عناوینی که از ساخته شدن آن ها سال های سال زمان می گذرد نمی شود. در این میان یکی از بازی هایی که بر مبنای همین اصل شاهد ساخته شدن آن هستیم The Ship: Remasted نام دارد. اثری که سازندگان آن ترجیح داده اند تا به جای پسوند Remastered از واژه ی Remasted به عنوان پسوند برای اثر در دست ساختشان استفاده نمایند.

 

 

بازی The Ship: Remasted در واقع نسخه ای باز سازی شده از اثری به نام The Ship: Murder Party محسوب می شود که در سال 2006 میلادی شاهد انتشار انحصاری آن بر روی پلتفرم PC بودیم. حال پس از سپری شدن یک دهه، استودیوی مستقل Blazing Griffin تصمیم گرفته به باز سازی بازی مذکور تحت نام The Ship: Remasted بپردازد. اثری که برخلاف بازی اصلی که از بخش داستانی و تک نفره نیز در ساختار گیم پلی خود بهره می برد، تنها بر بخش چند نفره متمرکز خواهد بود و بر تجربه ای گروهی تاکید خواهد ورزید. البته از آن جایی که این بازی ابتدا قرار است در بخش Early Access شبکه ی استیم حضور بیابد ساختار گیم پلی آن از ابتدا به شکل صد در صد تکمیل نخواهد بود. بنا بر این گیم پلی بازی The Ship: Remasted در گام نخست تنها از تجربه ی بازی گروهی تحت شبکه ی محلی یا LAN پشتیبانی خواهد کرد و در ادامه ی کار امکان انجام بازی گروهی در قالب آنلاین نیز به ساختار آن اضافه خواهد شد.

 ship1

وقایع بازی The Ship: Remasted همانند نسخه ی اصلی این بازی در دهه ی 1920 میلادی و در یک کشتی بزرگ و مجلل تفریحی رخ خواهد داد. بنا بر این از لحاظ تم کلی و ساختار اصلی گیم پلی، بازی The Ship: Remasted هیچ تفاوتی با بازی اصلی The Ship که نزدیک به یک دهه قبل شاهد عرضه شدن آن به بازار بودیم نخواهد داشت. در این بازی هر کدام از گیمر ها در قامت یکی از مسافران این کشتی تفریحی قرار خواهند گرفت. اما هیچ کدام از آن ها برای تفریح و خوش گذرانی به این کشتی مجلل نیامده اند و هدف اصلی از حضور آن ها در این سفر دریایی بقا و دوری گزیدن از مرگ است. در واقع این سفر دریایی توسط شخصی به نام آقای مجهول (Mr. X) ترتیب داده شده است و هدف بسیار عجیبی را دنبال می کند. به این ترتیب که هر کدام از مسافران این کشتی تفریحی (که در واقع گیمر های بازی The Ship: Remasted را تشکیل می دهند) از سوی آقای مجهول مامور به کشتن یکی دیگر از مسافران حاضر در این کشتی شده اند و اگر مایل به کشته شدن توسط آقای مجهول نیستند ناچارند که ماموریت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. بر این اساس هر کدام از گیمر های حاضر در این بازی یک هدف معین برای از بین بردن در اختیار دارند و در عین حال باید تلاش کنند تا اسیر فردی که مامور به شکار آن ها شده است نشده و به دست او کشته نشوند.

 ship2

نکته ی قابل توجهی که باید به آن توجه داشت این است که تمامی تجربه کنندگان بازی The Ship: Remasted باید هدف اصلی خود را به شکل مخفیانه و به گونه ای کاملاً بی سر و صدا از میان بردارند. چرا که حضور در یک کشتی تفریحی پر از مسافر این امکان را در اختیار گیمر ها قرار نمی دهد که این کشتی مجلل را به میدانی برای نبرد های تن به تن تبدیل نمایند. در این میان برای کشتن اهداف مورد نظر اسلحه های مختلفی در اختیار گیمر ها قرار داده شده است و در گام نخست آخرین محلی که هدف اصلی آن ها در آن جا حضور یافته است در اختیار آن ها قرار می گیرد تا بتوانند با پرسه زدن در آن محل او را بیابند. جالب این جاست که هر کدام از گیمر ها تنها یک نام در اختیار دارند و با توجه به نام مذکور باید صاحب آن را یافته و او را از پا در بیاورند. همان گونه که به آن اشاره شد ، بازی The Ship: Remasted اثری انحصاری برای پلتفرم PC خواهد بود و این بازی از همین امروز از طریق بخش Early Access شبکه ی استیم در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. در این میان سازندگان بازی The Ship: Remasted به اعلام این نکته پرداخته اند که فرآیند تکمیل این اثر را به طور کامل همراه با تجربه کنندگان آن به انجام خواهند رساند و از نظریات آن ها برای طراحی ریزه کاری های گیم پلی این بازی و همچنین جزییات مربوط به آپدیت ها و اضافات الحاقی آن بهره خواهند جست. آن ها همچنین تصریح کرده اند که در پایان هر هفته میزان پیشرفت خود در امر تکمیل طراحی این بازی را به طور کامل در اختیار مخاطبان خود قرار خواهند داد و حتی برای آگاهی از نظریات آن ها به قراری تماس های متنی (چت کردن) با آن ها نیز خواهند پرداخت. اگر نسبت به انجام بازی The Ship: Remasted کنجکاو شده اید می توانید مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این اثر بر روی سیستم های کامپیوتری خود را در بخش پایانی این مطلب مشاهده نمایید.

 ship3

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی The Ship Remasted :

 

 • سیستم عامل : Windows 7 or newer
 • پردازنده : Dual Core Processor 2.0 GHz
 • کارت گرافیک : اعلام نشده است!
 • حافظه ی رم : 2 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب : 3 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس : Direct X Version 9.0

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی The Ship Remasted :

 

 • سیستم عامل : Windows 7 or newer
 • پردازنده : Quad Core Processor 2.0 + GHz
 • کارت گرافیک : NVIDIA GeForce GTX 960 or AMD Radeon R9 380X or better
 • حافظه ی رم : 4 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب : 3 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس : Direct X Version 9.0

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید