گرسنگی در کمین ده ها میلیون آفریقایی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، روزنامه آبزرور در گزارشی به قلم جان ویدال نوشت: حدود 50 میلیون نفر در آفریقا امروز با خطر گرسنگی مواجه هستند چرا که محصولات کشاورزی بار دیگر کاهش یافته است.

این روزنامه خاطرنشان کرد: حدود 31 میلیون نفر هم اکنون نیازمند غذا هستند و 20 میلیون نفر دیگر هم سال آینده میلادی (2017) ذخایر غذایی خود را به پایان خواهند برد و چیزی برای خوردن نخواهند داشت.

آبزرور افزود: آمارهای سازمان ملل نشان می دهد که 10 میلیون نفر در اتیوپی، 6 میلیون نفر در سودان جنوبی و 5 میلیون نفر در یمن به علت طغیان آب و خشکسالی احتمالاًً گرفتار گرسنگی خواهند شد.

تغییرات آب و هویی شدید در شرق و جنوب آفریقا باعث ابتلای یک میلیون کودک به سوء تغذیه حاد و دسترسی نداشتن حدود 32 میلیون نفر به غذای کافی شده است.

آبزرور در گزارش خود نوشت: حدود 7 میلیون نفر در سوریه، 10 میلیون نفر در اتیوپی و 14 میلیون نفر در یمن نیاز فوری به غذا دارند و سازمان ها و کشورهای تأمین کننده مواد غذایی کشورهای فقیر این هفته در شهر استانبول نشستی برگزار خواهند کرد و این نگرانی وجود دارد که نتوانند در زمان مناسب به تعهدات خود عمل کنند.

سران کشورهای آفریقایی برای حل مشکل کمبود مواد غذایی مردم خود خواستار تأمین بودجه ای به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون دلار شده اند ولی سازمان ها و کشورهای تأمین کننده مواد غذایی چنین کشورهایی فقط متعهد به تأمین 25 درصد این بودجۀ درخواستی شده اند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید