گزارش: احتمال واگذاری یاهو به ورایزون قوت گرفت

0

گزارش: احتمال واگذاری یاهو به ورایزون قوت گرفت

یاهو از جمله کمپانی هایی بوده است که در طی چندین سال اخیر با مشکلات و افت و خیز های فراوانی روبرو بوده است و هر گونه چالشی را در طول این مدت تجربه کرده است. این چالش ها تماما به ضرر یاهو بوده است و همواره ارزش این کمپانی را رو به افول کشانده است. اما در این میان اکثر مدیران کمپانی سمت خود را حفظ کرده اند و حتی مریسا مایر، مدیر عامل فعلی این کمپانی اعلام کرد که سمت ها دست نخورده باقی خواهند ماند و کسی از کمپانی اخراج نخواهد شد. از مدتی پیش گزارشاتی در مورد پیشنهاد ورایزون، یکی از اپراتور های بزرگ امریکا، برای خرید یاهو منتشر شده بود و به نظر میرسد به زودی این معامله انجام خواهد شد. همراه ما باشید.

اعضای داخلی این دو کمپانی که با این موضوع ارتباط نزدیکی دارند، گزارش کرده اند که دو کمپانی به توافق نزدیک شده اند و چیزی تا نهایی شدن این واگذاری باقی نمانده است. البته کمپانی های دیگری نیز برای خرید باهو اقدام کرده بودند اما به نظر میرسد ورایزون توانسته نظر یاهو را جلب کند و کاندید اصلی خرید یاهو است. بر اساس اطلاعات معتبر در مورد این معامله، رقم پیشنهادی ورایزون به یاهو نسبت به دیگر نامزد ها برای خرید این کمپانی قابل توجه بوده است و همین باعث شده است تا یاهو پیشنهاد ورایزون را در نظر بگیرد. از مهم ترین رقبای ورایزون برای در اختیار گرفتن یاهو، AT&T دیگر اوپراتور بزرگ امریکایی بوده است که پیش از این، از رقابت برای خرید یاهو دست کشیده است و با توجه به رقابت نزدیک این دو اوپراتور، در صورت انجام شدن این قرار داد، یک پیروزی بزرگ برای ورایزون در زمینه ی رسانه و طیف های خدماتی و مخابراتی رقم میخورد.  

در مورد رقم قرار داد هنوز گزارش موثقی در دست نیست و مشخص نیست که ورایزون با چه رقمی کمپانی یاهو را از آن خود خواهد کرد. لازم به ذکر است یاهو در این معامله تنها تجارت های اصلی خود را از جمله، فناوری جستجو، فناوری تبلیغات و حقوق مرتبط با رسانه ی خود را به فروش خواهد رساند. قرار داد هایی مانند مدیریت بخشی از سرویس های ایمیل AT&T نیز شامل این واگذاری میشوند .همان طور که تجارت های بین المللی مانند سهام یاهو در ژاپن و معامله با وب سایت Alibaba نیز شامل این قرار داد خواهد شد. زمان دقیق این معامله مشخص نشده است اما در هر صورت به نظر میرسد واگذاری یاهو به ورایزون قطعی شده است. نظر شما در این خصوص چیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید