گزارش سخت افزار از رونمایی تلویزیون های SUHD و OLED ال جی در ایران(به همراه ویدیو)

0

گزارش سخت افزار از رونمایی تلویزیون های SUHD و OLED ال جی در ایران(به همراه ویدیو)

امروز ششم آبان در طی مراسمی که در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، شرکت ال جی به طور زسمی از تلویزیون های سری SUHD ، OLED و سیستم های صوتی ساند تاور رونمایی کرد. این مراسم با حضور مدیران ارشد گلدیران و دفتر کره ال جی در ایران برگزار شد و به سئوالات خبرنگاران حاضر در این مراسم نیز پاسخ داده شد.

 

در ابتدا جناب آقای تنهایی ناثب رییس شرکت گلدیران به پشت تریبون رفتند و ضمن خیر مقدم گفتن به حضار، در مورد مشکلات حال حاضر بازار ایران صحبت هایی داشتند. ایشان که به خوبی مشخص بود از موضوع داغ قاچاق کالا مخصوصا در حوزه لوازم صوتی و تصویری و خانگی دل پری دارند به حضور 4000 پرسنل فعال که به طور مستقیم با شرکت گلدیران همکاری می کنند اشاره داشتند. ایشان با اشاره به این آمار و مشکلاتی همچون هزینه تولید محصول که بعضا تا شش ماه طول می کشد و هزینه های تولید و بحث مالیات و سود 28 تا 30 درصدی وام های بانکی، وجود محصولات قاچاق آنهم با قیمت هایی با 30 درصد ارزان تر از قیمت های عرضه شده توسط نمایندگی های رسمی، این رویه را نابود کننده تولید داخلی دانستند و به شدت به آن انتقاد کردند و از همه بخصوص رسانه ها و مسئولین درخواست داشتند تا به این موضوع بیشتر پرداخته شود. به گفته ایشان در حال حاضر نزدیک به 30 درصد محصولات خانگی و صوتی و تصویری از راه قاچاق به بازار عرضه می شود که آمار قابل تاملی به حساب می آید.

 

بعد از صحبت های ایشان، جناب آقای محمد همتی مدیر بازاریابی ال جی به ارائه توضیحاتی در مورد تلویزیون های جدید ال جی پرداختند. به گفته وی این شرکت کره ای از سال 2001 با ارائه انواع تلویزیون که تا به امسال نیز با تنوع های بیشتر و  با  فناوری های نوآورانه ادامه داشته است، رشد قابل توجهی را در این بازار تجربه کرده است. تلویزیون OLED جدید ال جی از نظر کیفیت تصویر، فناوری های عرضه شده در آن و طراحی در نوع خود بهترین هستند. به گفته ایشان، شعار ما ” تلویزیون ال جی، پیشرو در نسل آینده تلویزیون ” است. ارتقا رنگ مشکی مطلق که منجر به کنتراست بی نهایت می شود، باعث ارائه بهترین تصاویر با غنی ترین رنگ ها می شود و حتی تصویری به باریکی یک رشته مو روی پس زمینه مشکی مطلق را  نمایش می دهد.

 

همتی در ادامه با ذکر این سئوال که چرا OLED نوآورانه است به مواردی همچون سرعت پاسخگویی 1000 برابر تلویزیون های عادی که تاثیر زیادی در نمایش تصاویر پر تحرک دارد، ضخامت تنها 5.9 میلی متر و ارائه  مشکی مطلق که در نوع خود بی نظیر است، اشاره داشتند. ایشان گفتند” ما ادعا می کنیم که مشکی مطلق تلویزیون های OLED ال جی بی رقیب بوده و هیچ رقیبی تاکنون به این فناوری و کیفیت نرسیده است”.

 

در تلویزیون های جدید OLED از سیستم عامل Web OS 2.0 استفاده شده که با شعار “سادگی و سرعت در اوج هوشمندی” به خوبی به هدف عرضه آن اشاره شده است. ضمنا در این تلویزیون ها از کنترل هوشمند جدید ال جی استفاده می شود که از ظاهری به مانند کنترل های معمولی دکمه دار برخوردار است در کنار هوشمندی یک ماوس کامپیوتر که راحتی با آن را چند برابر می کند و تلفیقی از سنت و مدرنیته است. در کنار این موارد، ال جی از اسپیکرهای Harman Kardon برای ارائه صدایی بی نظیر بهره برده است.

 

وی تلویزیون های Super HD ال جی را دارای سه ویژگی تصویر، طراحی و هوشمندی ممتاز دانستند که با مفهوم رنگ های زنده طراحی شده اند. این تلویزیون ها در واقع یک رده بالاتر از تلویزیون های ULTRA HD است و از فناوری های متعددی همچون Color Prime، IPS 4K، موتور Prime Mastering و ULTRA Luminance پشتیبانی می کند.

در واقع Color Prime ال جی با استفاده از طیف رنگی کامل تر نسبت به تلویزیون های معمولی قادر به نمایش تعداد رنگ های بیشتر و دقیق تر است. ال جی با ULTRA Luminance بهطور پیوسته روشن ترین و تاریک ترین قسمت های تصویر را آنالیز کرده تا محدوده روشنایی و تیره گی را گسترده ترو کنتراست تصویر را بهبود ببخشد. همچون تلویزیون سری جدید OLED ال جی، این تلویزیون ها نیز از WEB OS 2.0 و اسپیکرهای Harman Kardon پشتیبانی می کند.

در انتها نیز از سیستم های صوتی ساندتاور (پوشش کامل خبری این سیستم صوتی را اینجا ببینید) و ساندبار رونمایی شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید