گزارش سخت افزار: رونمایی از تلویزیون های QLED سامسونگ در ایران

0

گزارش سخت افزار: رونمایی از تلویزیون های QLED سامسونگ در ایران

روز پنج شنبه مورخ 30 شهریور ماه طی مراسمی رسمی در هتل پارسیان آزادی با حضور اصحاب رسانه سامسونگ الکترونیکس از جدیدترین تلویزیون‌های سامسونگ که شامل QLED، تلویزیون‌‌های  Premium UHDو مدل‌های ۲۰۱۷ UHD بود رو نمایی کرد.

در ابتدای این مراسم آرین سیف هاشمی، مدیر ارشد بخش لوازم صوتی‌وتصویری سامسونگ ایران با اشاره به ویژگی‌های منحصربه‌فرد تلویزیون‌های qled گفت: در بازار جهانی، انگیزه بالای ما در خلق نوآوری زمانی زبانزد شد که سامسونگ عنوان هفتمین برند ارزشمند جهان را به خود اختصاص داد. به گفته وی، سامسونگ به عنوان برند پیشرو در بازار جهانی تلویزیون طی ۱۱ سال گذشته همواره تلاش کرده تا بهترین تجربه بصری را پیش چشم کاربران خود قرار دهد.از این رو امسال تلویزیون های QLED  را با ارائه بهینه‌ترین سطح روشنایی و فناوری‌های پیشرفته‌ای همچون HDR 1500 به بازار عرضه کرده است.

این محصول با دارا بودن  قابلیت‌هایی  همچون فناوری کوانتوم دات، HDR 1500، نمایش بیش از یک میلیارد رنگ، حجم رنگ ۱۰۰ درصدی، کابل اپتیکال 1.8 میلی‌متری، نصب راحت برروی دیوار، طراحی ۳۶۰ درجه و ریموت کنترل هوشمند بخش عظیمی از مشکلات معمول کاربران را برطرف کرده‌ است.در ادامه مدیر بازاریابی شرکت سام الکترونیک، از انتقال کامل فناوری تولید این تلویزیون‌ها به ایران خبر داد. تلویزیون‌های QLED در کارخانه‌های مجموعه تولیدی سام الکترونیک توسط مهندسان و متخصصان ایرانی تولید و آماده ورود به بازار می‌شوند.

کیفیت تصویر Qled

استفاده از ذرات کوانتوم دات با ابعاد بسیار ریز و برخورد نور با این ذرات امکان نمایش بیش از یک میلیارد رنگ خالص و زنده در تلویزون QLED را فراهم کرده است . از سوی دیگر میزان روشنایی در تلویزیون‌های QLED به ۱۵۰۰ نیت در مدل‌ Q77F و Q78C رسیده است. این میزان از روشنایی ۲ برابر بیشتر از نسل قبلی تلویزیون‌های سامسونگ و بیش از ۳ برابر تلویزیون‌های غیرکوانتوم‌داتی است.لازم به ذکر است QLEDهای سامسونگ از سوی اتحادیه معتبر بین المللی ورباند دوچر الکترونیکز (VDE) اولین تلویزیون‌ با حجم رنگ ۱۰۰ درصدی شناخته شده‌اند. 

طراحی ویژه QLED

استفاده از one connect  در تلویزیون های QLED این امکان را به وجود آورده تا تمامی دستگاه‌های جانبی را در فاصله‌ای نزدیک تلویزیون قرار داده و همه آنها را با یک کابل اپتیکال با ضخامت ۱.۸ میلی‌متری به تلویزیون متصل کرد.از دیگر ویژگیهای این دستگاه استفاده از براکت های دیواری سبکتر و کوچکتر در کنار دوپاپه در پشت دستگاه است که امکان نصب تلویزیون به راحتی و بدون نیاز به نیروی انسانی زیادی را فراهم کرده .همچنین فاصله بین دیوار و تلویزیون به حدی کاهش یافته که تلویزیو‌ن‌ها را به قاب‌های نقاشی زیبایی بر روی دیوارها شبیه کرده است.

تلویزیون های پریمیوم

با توجه به افزایش روز افزون تقاضای تلویزیون‌های صفحه بزرگ بخصوص در سایز بالای ۷۰ اینچ، علاوه بر تلویزیون‌های QLED، سامسونگ جدیدترین مدل‌ از تلویزیون‌های پرمیوم یا P UHD را در سایز  ۸۲ اینچ معرفی کرد.

این تلویزیون‌ها از ویژگی‌هایی همچون HDR 1000، طراحی ۳۶۰ درجه بدنه، پنل فوق مشکی و مدیریت کابل (one connect) پشتیبانی می‌کنند. تلویزیون‌های P UHD در سری ۸ با ابعاد ۵۵، ۶۵، ۷۵ و ۸۲ اینچ (برای مدل‌های Curved در ۵۵ و ۶۵ اینچ) طی چند هفته آینده در بازار ایران با ضمانت سام سرویس معرفی خواهند شد. 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید