گزارش مالی ال جی در سه ماهه ی ابتدایی 2017، رشد چشمگیر این شرکت را نشان میدهد

0

گزارش مالی ال جی در سه ماهه ی ابتدایی 2017، رشد چشمگیر این شرکت را نشان میدهد

کمپانی های فناوری تراز های مالی خود در طول دوره ی سه ماهه ی ابتدایی سال میلادی جاری را منتشر کرده اند تا ما از نحوه ی عملکرد این شرکت ها در طول این مدت زمان آگاه شویم. کمپانی کره ای ال جی نیز امروز گزارش مالی خود را منتشر کرده است که شاهد رشد قدرتمند این کمپانی نسبت به زمان مشابه در سال قبل هستیم. ابتدا نگاهی میندازیم به میزان سودآوری ال جی در طول این سه ماه . سود خالص ال جی در سه ماهه ی ابتدایی سال 2017 معادل 737 میلیون دلار بوده است. ال جی در سه ماهه ی ابتدایی سال 2016 سودی معادل 175 میلیون دلار را کسب کرده بود که این نشان از افزایش چشمگیر سودآوری این کمپانی در سال جدید دارد. 40.9 میلیون دلار از میزان سود خالص کسب شده توسط ال جی به بخش لوازم خانگی این شرکت مربوط است که نسبت به سال گذشته سود این بخش 10 درصد بیشتر شده است.

سود عملیاتی ال جی در طول مدت ذکر شده نیز جمعا 812 میلیون دلار بوده است که باز هم نسبت به سود عملیاتی 445 میلیون دلاری این شرکت در همین مدت زمان از سال گذشته، رشد قابل توجهی داشته است. البته لازم به ذکر است سود خالص و سود عملیاتی ال جی در سه ماهه ی پایان سال 2016 به ترتیب معادل 843 و 970 میلیون دلار گزارش بود. فروش های فصلی باعث افزایش درآمد ال جی در سه ماهه ی پایانی سال 2016 شده بود.

در بخش موبایل، رشد سود سالانه ی کمپانی ال جی به لطف گوشی پرچمدار جی 6 معادل 2 درصد بوده است. ال جی در طول این سه ماه 14 میلیون و 800 هزار دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار کرده است که نسبت به سال قبل 10 درصد و نسبت به سه ماهه ی سال گذشته 5 درصد رشد داشته است. با این وجود، ال جی موبایل ضرر حدودا 70 میلیون دلاری را تجربه کرده است. ال جی موبایل از سال 2015 تاکنون برای ال جی سودآوری نداشته است اما به نظر میرسد عملکرد اخیر این بخش از کمپانی بد نبوده است. به خصوص اینکه رقبا قدرتمند تر شده اند و ال جی نیز به خاطر همین دلیل، پرچمدار جدید خود را وارد بازار چین نکرد. در نهایت میزان فروش ال جی با رشد سالانه ی درصدی 123 میلیارد دلار بوده است.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید