گزارش مالی جدید ال‌جی؛ ضرردهی 67.8 میلیون دلاری بخش گوشی‌های هوشمند!

0

LG OLED Seminar 15

بسیاری اعتقاد دارند که بازار گوشی‌های موبایل، بسیار پرسود است و سازندگان می‌توانند با تولید چند محصول نه‌چندان موفق، به‌سوددهی قابل توجه‌ای در این بازار دست پیدا نمایند. اما روند انتشار اخبار درباره ضرردهی کمپانی‌های مطرح، خلاف این امر را نشان می‌دهد. به‌تازگی، کمپانی ال‌جی گزارش مالی خود را در سه‌ماهه سوم سال جاری منتشر کرده است و آن‌طور که پیداست، بخش گوشی‌های هوشمند این غول شرقی با ضرردهی 67.8 میلیون دلاری همراه بوده است.

این ضرردهی با روند سوددهی ال‌جی در سه‌ماهه قبلی در تضاد است؛ این کمپانی در سه‌ماهه اول، از فروش هر گوشی‌هوشمند 1.2 سنت سوددهی داشته است. ال‌جی اعتقاد دارد که معرفی و عرضه دو گوشی ال‌جی V10 و نکسوس 5X، این روند را تغییر می‌دهد.

البته ال‌جی تنها کمپانی نیست که زیان‌دهی قابل توجه‌ای را در بخش گوشی‌های هوشمند خود تجربه می‌کند؛ سونی با انتشار گزارش‌مالی خود در سه‌ماهه دوم سال 2015 میلادی، اذعان داشته که حدودا 172 میلیون در این بازه‌زمانی از بخش گوشی‌های‌ هوشمند خود زیان دیده است.

با این‌حال، اکثر بخش‌های دیگر ال‌جی توانسته‌اند روند صعودی فروش خود را حفظ نمایند. فروش ال‌جی در بخش تلویزیون‌های OLED و 4K بسیار خوب بوده و در برخی مناطق نظیر ایالات‌متحده و آمریکای لاتین، این کمپانی فروش قابل توجه‌ای داشته است. افزایش درآمد ال‌جی از فروش تلویزیون‌های خود، تنها به خرید بیشتر کاربران خلاصه نمی‌شود بلکه این کمپانی توانسته با کاهش هزینه‌های تولید خود، میزان سود حاصل از فروش هر تلویزیون را افزایش دهد.

به‌علاوه، بخش لوازم‌خانگی ال‌جی توانسته به‌لطف فروش ماشین‌های لباس‌شویی و کولرهای گازی سودی معادل با 201 میلیون دلار را عاید این کمپانی کند. در حالت کلی، ال‌جی به سوددهی 109 میلیون دلاری در سه‌ماهه سوم سال جاری دست یافته است که باتوجه به وضعیت امروزه صنعت الکترونیک، چندان بد نیست!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید