گسترش اختیارات سازمان غذا و دارو با تصویب پیش‌نویس قانون ششم/ مردم با تغذیه سالم آشتی کنند

0

رییس سازمان غذا و دارو قانون برنامه ششم توسعه را از قوانین حمایتی کشور در حوزه اصلاح الگوی تغذیه ای دانست.

گسترش اختیارات سازمان غذا و دارو با تصویب پیش‌نویس قانون ششم/ مردم با تغذیه سالم آشتی کنندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو صبح امروز در مراسم پیاده روی و صبحانه سلامت که در پارک پردیسان برگزار شد، مراسم نمادین اینچنینی را موثر در آشنایی کودکان و آشتی مردم با تغذیه سالم و تحرک سبک دانست و گفت: یکی از چهار عامل موثر در شیوع بیماری های غیرواگیر، تغذیه سالم است.

وی ادامه داد: به دلیل زندگی صنعتی کنونی، مردم بیش از اندازه کالری دریافت کرده و کالاهای آسیب رسان شور، شیرین یا همراه با چربی های متعارف مصرف می کنند. پیاده روی روزانه نیم ساعت به همراه مصرف غذای سالم می تواند به سلامت مردم کمک کند چراکه نمی توان از مردم انتظار ورزش های سنگین را داشت. بنده از سال گذشته روزی دو تا سه کیلومتر را تا محل سازمان پیاده وی می کنم. 

رییس سازمان غذا و دارو سهم این سازمان را در تغذیه سالم مردم اینگونه بیان کرد: ما با اصلاح معیار های فنی نقش عمده ای را در کاهش نمک، چربی و شکر مواد غذایی ایفا می کنیم.خوشبختانه قوانین حمایتی نیز در کشور وجود دارد.

دیناروند اظهار داشت: در قانون برنامه پنجم توسعه، معرفی، منع تبلیغات و افزایش مالیات بر ارزش افزوده کالاهای آسیب رسان تعریف شد. اگر پیش نویس برنامه ششم توسعه به تصویب برسد ،قدرت مانور و اختیارات وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بیشتر می شود.

وی یادآور شد: در این پیشنویس پیگیری جدی تر طرح برچسب زنی روی کالاها و جلوگیری از ورود محصولات قاچاق که بدون رعایت ضوابط، تولید و وارد کشور می شود، مرد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید