گسترش همکاری دانشگاه پیام نور با فرهنگستان زبان فارسی

0

رییس دانشگلاه پیام نور گفت: این دانشگاه در جهت آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی با فرهنگستان زبان فارسی تفاهم‌نامه‌ای به امضا رساند.

رستمی ابوسعیدی رییس دانشگلاه پیام نور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به امضای تفاهم‌نامه  همکاری با فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص گسترش زبان فارسی و آموزش این زبان به متقاضیان غیر فارسی زبان در سراسر دنیا، اقدام به تاسیس مرکز آموزش زبان فارسی در شهر تهران نموده و این مرکز آمادگی لازم را برای ارائه خدمات به فارسی آموزان خارجی دارد.

وی یادآور شد: آموزش دوره های کوتاه مدت در قالب آموزش های الکترونیک و مبتنی بر فناوری اطلاعات، برگزاری تورهای کوتاه مدت حضوری داوطلبان در این مرکز و نیز سراسر کشور به لحاظ زیرساخت های موجود در دانشگاه پیام نور، ایجاد امکان اشتغال به تحصیل فارسی آموزان در دانشگاه پیام نور به عنوان دانشجو ،آماده سازی محتواهای آموزشی دانشگاه به زبان های مختلف جهت ارائه در اقصی نقاط دنیا را می دهد.

رستمی ابوسعیدی ادامه داد: در این مرکز آموزشی امکاناتی نظیر لابراتوار ، کتابخانه، اتاق های بحث و گفت و گو، سلف سرویس و خوابگاه اسکان موقت در مرکز آموزش زبان فارسی، وجود دارد که دانشگاه پیام نور آن را در اختیار متقاضیان به تحصیل در رشته زبان فارسی می گذارد.

وی گفت: جذب 70 هزار دانشجوی خارجی در برنامه ششم توسعه در دانشگاه پیام نور محقق شده  و این مرکز آموزشی  در برنامه ای هدفمند در نظر دارد خدمات گسترده ای برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی و علاقه‌مند به فراگیری آموزش زبان فارسی ارائه دهد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید