گسترش پژوهش سراهای دانش آموزی در حوزه زیست فناوری

0

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری گفت: پژوهش سراهای دانش آموزی با تدوین شش سند کلان در حوزه فناوری گسترش می یابد.

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ،با اشاره به  سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست فناوری اظهار داشت: این جشنواره با هدف معرفی مدل های موفق ترویجی دانش آموزی ،فرهنگ‌سازی و زمینه سازی توسعه آن در سطح کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد:  معرفی پژوهش سراها و مدارس به عنوان مراکز مورد حمایت ستاد برای شکل گیری فعالیت های پژوهشی دانش‌آموزی با توجه به رویکرد پژوهش محوری در ترویج زیست فناوری و ایجاد ارتباط بین نهادهای دانش آموزی و نهادهای پژوهشی و صنعتی از دیگر اهداف این جشنواره است.

قانعی یاد آورشد: حرکت بنیادین برای رشد و گسترش پایدار در زمینه های نوین علم و فناوری در کشور، نیاز به فرهنگ سازی و آشنایی ریشه ای دانش آموزان با این فناوری ها را دارد.

وی عنوان کرد: ستاد توسعه زیست فناوری نیز با هدف ترویج و توسعه زیست فناوری و شاخه های وابسته به آن ایجاد ، و نسبت به آن در حوزه دانش آموزی و هم راستا با راهبرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدام به برگزاری جشنواره زیست فناوری دانش آموزی کرده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، تصریح کرد: این جشنواره علاوه بر شناسايي، معرفي و تشويق فعالان اين فناوري، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور ترویج و هدایت فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه زیست‌فناوری در بین دانش‌آموزان را نیز به همراه دارد.

وی گفت:  زیست فناوری و تامین امنیت غذایی، زیست فناوری و سلامت، زیست فناوری و انرژی، زیست فناوری و محیط زیست سالم، زیست فناوری صنعتی، كاربرد نانو در زيست‌فناوري، زیست ‌فناوري و کشاورزی زیست فناوری و اقتصاد زیست مبنا،زیست فناوری دریایی و زيست‌فناوري موارد تعیین شده برای این جشنواره است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید