گشتی در پراگ با آدام : جزییات جدیدی از بازی Deus Ex: Mankind Divided

0

گشتی در پراگ با آدام : جزییات جدیدی از بازی Deus Ex: Mankind Divided

روز گذشته طی نمایش اختصاصی ارائه شده از سوی شرکت اسکویر انیکس، که به عنوان یک پیش درآمد بر رویداد های اصلی نمایشگاه E3 2016 محسوب می شد و به طور عمده بر روی نمایش نسخه ی جدید از بازی Deus Ex تمرکز داشت، شاهد به تصویر در آمدن یک دموی 17 دقیقه ای از تازه ترین نسخه ی این مجموعه یعنی بازی Deus Ex: Mankind Divided بودیم که در ترکیب با توضیحات مطرح شده از سوی سازندگان این اثر، اطلاعات تازه ای را از گیم پلی و داستان این بازی در اختیار علاقه مندان به نسخه ی جدید از سری Deus Ex قرار می داد.

 

 

در جریان این نمایش چشم انتظاران بازی Deus Ex: Mankind Divided همراه با قهرمان اصلی داستان این بازی یعنی آدام ینسن گشت و گذاری در محله های فقیر نشین شهر پراگ داشتند و با گوشه هایی از دنیای به تصویر کشیده شده در دل نسخه ی جدید از سری Deus EX آشنا شدند. در این بخش از داستان بازی Deus Ex: Mankind Divided (که در نمایش یاد شده در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت) آدام از گزند عملیات تروریستی خشونت باری که توسط مخالفان افراطی تکنولوژی واقعیت افزوده ترتیب داده شده بود جان سالم به در برده و در پی یافتن فردی به نام واسلاو کولر (یک متخصص زیر زمینی تکنولوژی واقعیت افزوده) بود تا بتواند دست های ساخته شده از تکنولوژی واقعیت افزوده ی خود را که در جریان عملیات تروریستی مذکور با آسیب هایی مواجه شده بود به شکل اصلی خود بر گرداند. از جمله ویژگی های موجود در گیم پلی بازی Deus Ex: Mankind Divided که شاهد گسترده تر شدن شکل ساختاری آن ها نسبت به نسخه ی پیشین این مجموعه هستیم مینی گیم های مربوط به بخش هک کردن این بازی است که اکنون شکل جدی تری به خود گرفته اند و برای انجام آن ها به دقت و مهارت بیشتری نسبت به قبل نیاز خواهد بود. گذشته از آن در نمایش اختصاصی بازی Deus Ex: Mankind Divided شاهد معرفی بخش جدیدی در این بازی بودیم که با نام Breach شناخته می شود و همان گونه که از نام آن بر می آید ساز و کار اصلی اش بر روی فرآیند نفوذ و رخنه کردن به مقر های اطلاعاتی محرمانه و دزدیدن اطلاعات سری و بسیار ارزشمند ذخیره شده بر روی آن ها تمرکز یافته است. اطلاعاتی که با فروش آن ها و کسب امتیاز های لازم از این طریق می توان به فراهم آوردن تجهیزات جدید و ارتقا بخشیدن به توانایی های موجود پرداخت و خود را برای رویارویی با مراحل دشوار تر این بازی به خوبی تجهیز نمود. در واقع قرار بر این است تا سازندگان بازی Deus Ex: Mankind Divided همواره بخش Breach را به روز نگاه دارند و با افزودن چالش های جدید به این بخش از بازی Deus Ex: Mankind Divided هر بار سرگرمی های تازه تری را برای تجربه کنندگان این بخش از بازی Deus Ex: Mankind Divided به ارمغان آورند. در واقع گیم پلی این بخش جدید از بازی Deus Ex: Mankind Divided به طور عمده بر روی فرآیند هک کردن و نفوذ مخفیانه به پایگاه های اطلاعاتی محرمانه تمرکز دارد و ساز و کاری این چنینی خواهد داشت.

 deus-ex-go

علاوه بر بازی Deus Ex: Mankind Divided که نسخه ای جدید از سری بازی های قدیمی و جریان ساز Deus Ex محسوب می شود، در جریان برگزاری همایش ویژه ی Deus Ex شاهد معرفی نسخه ای مبتنی بر پلتفرم موبایل از این مجموعه هم بودیم که Deus Ex GO نام دارد و در واقع ادامه ی همان راهی خواهد بود که اعضای شرکت اسکویر انیکس پیش از این با ساخت بازی هایی نظیر Hitman GO و Lara Craft GO در پیش گرفته بودند. این بازی که قرار است در فصل تابستان امسال بر روی تلفن های هوشمند و تبلت ها عرضه گردد، در بخش گیم پلی خود از ساختاری معما محور بهره خواهد برد و بخش داستانی آن هم با حضور آدام ینسن در نقش قهرمان اصلی داستان روایت می شود. تجربه کنندگان بازی Deus Ex GO در گیم پلی این اثر قادر به انجام فعالیت های مختلفی نظیر مبارزه ، هک کردن و استفاده از قابلیت های مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده ی دستان آدام به منظور حل کردن معما های این بازی خواهند بود و علاوه بر آن امکان طراحی معما های اختصاصی توسط بازیباز برای انجام آن ها توسط خود یا سایر دوستان نیز در این بازی فراهم آمده است. البته امکان طراحی معما های اختصاصی در زمان انتشار بازی Deus Ex GO در گیم پلی این اثر وجود نخواهد داشت و اندکی پس از عرضه شدن این بازی به بازار به ساختار گیم پلی آن افزوده خواهد گردید. در کل به نظر می رسد که علاقه مندان به مجموعه بازی های Deus Ex در تابستان امسال فصل بسیار داغی را با دو بازی Deus Ex: Mankind Divided و Deus Ex GO در پیش خواهند داشت و این امکان برایشان فراهم آمده است تا بتوانند در طول فصل گرما خود را با دو بازی یاد شده حسابی سرگرم نمایند. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Deus Ex: Mankind Divided در تاریخ 23 ماه اوت سال جاری میلادی برای سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید