گفته‌های وزیر مهاجرین “افغانستان”، موضع حکومت وحدت ملی نیست

0

خبرگزاری میزان – رئیس‌جمهور افغانستان تلفنی به وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به سخنان وزیر امور مهاجرین افغانستان مبنی بر عدم اخراج مهاجرین افغان از آن کشور گفت که این مسئله موضع حکومت وحدت ملی نیست و دولت کابل برای تحویل گرفتن مهاجران آماده است.

گفته‌های وزیر مهاجرین به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از “دویچه وله”، مقامات آلمانی در مورد تصمیم این کشور در مورد اخراج مهاجران افغانستانی از این کشور اعلام کردند: “محمد اشرف‌غنی” رئیس‎جمهور افغانستان برخلاف اظهارات “سید حسین عالمی بلخی” وزیر امور مهاجرین این کشور مبنی بر این که آلمان نباید مهاجرین افغان را در این شرایط اخراج کند، برای بازگشت مهاجرین و تحویل آن‌ها ابراز آمادگی کرده است.
 
“محمد اشرف‌غنی” رئیس‌جمهور افغانستان و “فرانک والتر اشتاین مایر” وزیر امور خارجه آلمان در تماس تلفنی پیرامون وضعیت مهاجرین افغانستانی در این کشور تبادل نظر کردند.
 
در تماس تلفنی غنی و مایر، سخنان “سید حسین عالمی بلخی” وزیر امور مهاجرین دولت کابل مبنی بر پذیرش مهاجران افغان توسط دولت آلمان محور گفت‌وگوهای دو طرف بود.
 
منابع دیپلماتیک آلمان به رویترز گفته‌اند که در این گفت‌وگوی تلفنی رئیس‎جمهور افغانستان با اشاره به اظهارات وزیر امور مهاجرین این کشور به آلمان اطمینان داده است که این مسئله موضع حکومت وی نیست و افغانستان در این باره مسئولیت‌های بین المللی خود را انجام خواهد داد.
 
سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین افغانستان چند روز قبل اظهار داشت: براساس تفاهمنامه‌ کابل و برلین با در نظر گرفتن وضعیت امنیتی موجود در افغانستان، آلمان مهاجرین افغانستانی که به این کشور رفته‌اند را اخراج نکند.
 
انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید